mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Podwyzka spreadu o 0.5%

link this post Dodano w 04.06.2009
Jakby ktos nie zauwazyl to od 1 czerwca podwyzszyli spread dla CHF z 6% na 6.5%.
link this post Dodano w 08.06.2009
dlatego trzeba samemu franki kupować.
link this post Dodano w 30.06.2009
No właśnie ! Czy ktoś może wie jaki jest maksymalny spread dla franka ? wydawało mi się, że 6% to jest max.
Wreszcie doczekałam obnizki LIBOR-u który przez pół roku pobierali zawyżony, to podnieśli spread. Czy da się z tym cos zrobić ??
link this post Dodano w 30.06.2009
"marios":

dlatego trzeba samemu franki kupować.

Zadłuzona, niestety prawnie nikt nie może ingerować w politykę spradową banków.
Dlatego patrz wyżej. Jedynie nasze działania mogą docelowo a nie w promocji rozwiązać problem spreadów w Polsce.
link this post Dodano w 03.07.2009
Witam

Już niestety jest 7 % spreadu !!!!
link this post Dodano w 31.07.2009
tak, 7%, wlasnie sie zdziwilem. Dla nowych kredytobiorcow (jezeli jeszcze tacy sa;) nie jest to dobra wiadomosc, gdzie w 2007 przykladowo bylo jakies 3.6% przy duzo nizszym kursie CHF. Chca zarobic...ich prawo.
link this post Dodano w 03.09.2009
już jest 7,5%!
Trzeba coś z tym zrobić bo nas wykończą. Co miesiąc podwyżka o pół procenta
link this post Dodano w 04.09.2009
Od poczatku roku podwyzka o 1.5%, ciekawa perspektywa. Przez to kurs w Fortisie zaczyna byc malo konkurencyjny. Nizszy kurs (oraz duzo nizszy spread) maja BRE, ING, NORDEA, SANTANDER, nawet PKO BP.... innych nie chcialo mi sie juz sprawdzac..jest owszem kilka z wyzszym ale wtedy sa to niszowe banki na hipotekach (oprocz DomBanku:)) Widac, ze Fortis dokopuje tym ktorzy chca wziac kredyt w CHF, bo cene kupna maja chyba najnizsza na rynku.
link this post Dodano w 04.11.2009
ruszcie i kupujcie CHFy poza Fortisem. W kupie siła. Jak spadną im przychody ze sprzedaży CHF to może ktoś się zorientuje i powrócą do 6%
Ja tak robię - w kantorach cenę CHF co miesiąc mam 5-8 gr niższą niz w Fortisie.
link this post Dodano w 08.12.2009
ja też tak robię. i to od dobrego roku.
Przy tych spreadach spokojnie opłaca się kupić franki na 2 raty, raz na 2 miesiące i też się wyjdzie do przodu, szczególnie jak kurs jest akurat mocno korzystny.
Śmiało mogę napisać, że jak chfpln mocniej zjedzie - np. do 2,6 pln/chf - to wtedy opłaca się skubnąć franków na 3 raty i mieć spokój przez 3 miesiące. a fortis może sobie zmieniać wtedy swoje spready i ustalać nawet 30% spread, forex też może sobie wtedy potańczyć.
Osobiście wierzę, iż do końca roku może być taki moment, że złotówka obsunie się poniżej 4zł/eur, a frank w okolice 2,6zł/chf.

umowa pod względem możliwości spłat rat jest korzystna, więc warto z tego korzystać.
pozdrawiam i głowa do góry - za rok będziemy rozmawiać o poziomie 2,3-2,5zł/chf, za 2 lata o poziomie 2,1-2,2zł/chf.
  • Statystyki: 10 Posty | 3152 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek