mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Formatka Nordea - Aneks o spłatę samodzielną kredytu walutą w Nordea - ...

link this post Dodano w 23.02.2012
 • Na górę

Szanowni Klienci banku Nordea.

Otrzymujemy informację, że w oddziałach banku Nordea nie przyjmują formatu pisma opracowanego przez nas, w którym zwracają się Państwo o umożliwienie spłaty kredytu bezpośrednio walutą.

 

W zamian jest przekazywana Państwu formatka wniosku. Sugerujemy wykreślenie tego co wykreśliliśmy w poniższym dokumencie, parafowanie, i złożenie w banku z WYKREŚLENIEM. Bez obaw. Wniosek wszak dotyczy:

"ZMIANY WALUTY SPŁATY KREDYTU HIPOTECZNEGO"

to to co bank umieścił w formatce Państwa wniosku nie dotyczy przedmiotu wniosku i w naszej opinii jest bezzasadne.

 

 

Tekst do wykreślenia:

 

Wyrażam zgodę na ujawnianie (zgodnie z art. 104 oraz art. 105 ustawy Prawo bankowe z dnia 29.08.1997 r. z późn. zmian.) przez Nordea Bank Polska S.A. firmie / osobie wykonującej usługę zlecona przez Bank* ……………………………………… (nazwa / imię i nazwisko*) moich danych osobowych oraz wszelkich informacji koniecznych do realizacji usług zleconych przez Bank. Wyrażam zgodę się na wykonanie przez rzeczoznawcę majątkowego / osobę z uprawnieniami budowlanymi* usługi zgodnej z zakresem zleconym przez Bank.

Oświadczam, że umożliwię rzeczoznawcy majątkowemu / osobie z uprawnieniami budowlanymi przeprowadzenie inspekcji nieruchomości*, jako właściciel / użytkownik wieczysty / zainteresowany kupnem nieruchomości* przekażę niezbędne dokumenty oraz udzielę wszelkich informacji i wyjaśnień niezbędnych do wykonania usługi. Upoważniam wyżej wymienioną firmę / rzeczoznawcę majątkowego/ osobę z uprawnieniami budowlanymi* do dokonywania badania księgi wieczystej oraz akt księgi wieczystej prowadzonej dla nieruchomości objętej zleceniem.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ……………………. moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 26.08.1997 r. oraz Ponadto zobowiązuję się, że w przypadku wzrostu kursu waluty, do jakiej kredyt jest indeksowany, dokonam (na żądanie Banku) następujących czynności:

1/ dołączę do kredytu dodatkowego Kredytobiorcę, którego dochody przywrócą zdolność kredytową – w przypadku utraty zdolności kredytowej, 2/ ustanowię dodatkowe prawne zabezpieczenie lub zwiększę dotychczasowe zabezpieczenie – w przypadku relatywnego zmniejszenia wartości przyjętego prawnego zabezpieczenia spłaty kredytu,

3/ uzupełnię ze środków własnych lub dokonam ubezpieczenia brakującego wkładu własnego w sytuacji, gdy obciążenie kredytem nieruchomości, stanowiącej prawne zabezpieczenie spłaty kredytu, przekroczy poziom wymagany przez Bank. 4. Oświadczam, iż zostałem(-am) poinformowany (-a) przez Nordea Bank Polska S.A. o ryzyku, wynikającym ze zmiany cen rynkowych nieruchomości oraz, że akceptuje to ryzyko. Przyjmuje do wiadomości, że w przypadku wzrostu wskaźnika LTV w okresie kredytowania, na skutek obniżenia wartości nieruchomości, Banku może wymagać przedstawienia dodatkowego zabezpieczenia kredytu.

5. Wyrażam zgodę na udostępnienie informacji zawartych w niniejszym wniosku współpracującemu z Bankiem towarzystwu ubezpieczeniowemu: Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

The author has edited this post (w 23.02.2012)
link this post Dodano w 24.06.2012
 • Na górę

Uwaga, Nordea usunęła z tego wniosku tekst o ryzyku zmian cen nieruchomosci itp i wstawiła to w formie załączników: 

Załącznik Nr 1            -                  Informacja dla Wnioskodawców o ryzyku zmiennej stopy procentowej oraz ryzyku zmian cen rynkowychnieruchomości,

Załącznik Nr 1a          -                  Informacja dla Wnioskodawców o ryzyku zmiennej stopy procentowej, o ryzyku kursowym oraz o ryzyku zmian cen rynkowych nieruchomości.

 

Czy mogę wykreślić te dwa Załączniki? Czy nie będą mieli argumentu, że nie mogę wykreślać czegoś, czego nie znam? Z drugiej strony nie mogę podpisywać czegoś czego nie znam...

Czy wykreślenie części załącznika utrzymuje jego ważność w punktach "niewykreślonych"? przecież nordea może powiedzieć, że skoro ja im wykreślam, to oni się nie zgadzają...

Ale kręcą wała. A może by ich do UOKiKu? Przecież to jest skandal.

link this post Dodano w 23.10.2015
 • Na górę

Stanowisko PiS'u:

https://www.facebook.com/maciejromanpawlicki/photos/a.982447465110545.1073741828.958080840880541/990719234283368/?type=3&theater

za https://www.facebook.com/maciejromanpawlicki

 

Stanowisko Kukiz'a:

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2015/aktualnosci/news-pawel-kukiz-o-banksterce-chce-pomoc-frankowiczom,nId,1908252

za

https://www.facebook.com/Ma%C5%82gorzata-Bukowska-KWW-Kukiz15-Okr%C4%99g-19-Miejsce-6-1640687146193103/

https://www.facebook.com/people/Artur-Dobrowolski/100010198098885

https://www.facebook.com/KordylewskaMalgorzataKukiz15

 

Jak wynika z dotychczas opublikowanych informacji pozostale partie nie rozumieja i/lub nie zamierzaja sie zajac tematem pseudokredytow pseudofrankowych.

https://www.facebook.com/Frankowicze-do-SEJMU-996328690432082/timeline/

link this post Dodano w 31.10.2015
 • Na górę

Do wnikliwego czytania, analizowania i rozpowszechniania:

"Szanowni Państwo,

umieściłem niebieską teczkę w sieci. Jest to zbiór materiałów, w większości znanych, ułożonych wg. kolejnych ustępów art.358 oraz art.358-1 kodeksu cywilnego w stanie z roku 2006. Ten stan prawny obowiązywał do 2009 roku, kiedy to zniesiono zasadę walutowości, modyfikując art.358. Materiał jest w stanie odrobinę surowym. Prezentowałem go przez blisko godzinę, aczkolwiek proszę się nie spodziewać że jest to "gotowiec". O każdej stronie mogę rozmawiać godzinami, jednak Państwo musicie wykonać pracę aby te materiały odczytać. Niektóre pozycje są proste, inne są w formie felietonów, ale są też opracowania naukowe - trudniejsze, ale zapewniam że warte przeczytania. Szczególnie te o prawie rzymskim. Starałem się podawać strony oraz zaznaczać ważne miejsca w plikach pdf. Zapraszam do opracowania materiału w sposób umożliwiający jego wykorzystania w sądzie. Katalogi i piki są prefixowane rzymskimi cyframi. Spis treści, plan prezentacji, znajduje się tutaj:https://goo.gl/PXHc7K Kto może niech przekaże to dalej, do bankierów, polityków. Niech zobaczą że jesteśmy gotowi i NIE zamierzamy dać się zrobić w jelenia kolejny raz.

Materiał zawiera następujące sekcje:
- Okładka. Plan spotkania, o mnie - https://goo.gl/RkuS31 
- A. art.358 -  https://goo.gl/eVOGOL
- B. art.358-1 ust.1 - https://goo.gl/TljtMF
- C. art.358-1 ust.2 - https://goo.gl/NVbv2r
- D. art.358-1 ust.3 - https://goo.gl/cnd2d9
- E. art.358-1 ust.4 - https://goo.gl/Nof0CX
- F. art.358-1 ust.5 - https://goo.gl/75VXNo
- G. Metody obejścia nominalizmu - https://goo.gl/xl6QcQ 
- H. Błędne użycie waloryzacji - https://goo.gl/E7lU0b
- I. Bankowość - https://goo.gl/7zOaaH
- Z.Extra - https://goo.gl/bKYZVw

Materiał jest dostępny w dwóch formach dystrybucji:
1. podgląd online - osobne pliki pdf w katalogach:https://goo.gl/xn7v8s
2. osobny plik zip na sekcję: https://goo.gl/rSguAB 

Dwa pliki są wielkie, ale reszta jest w normalnych rozmiarach. Katalog Extra zawiera plakaty A3 z Ulpian'em oraz diagramy analityczne - takie raczej duże 1m x 2m. Do wydrukowania w CopyGeneral za 25zł. Diagramy są stare - mogą mieć pewne błędy, ale ufam że większość jest nadal aktualna. Ulpaian'a nalezy wydrukować w kolorze na A3 (CopyGeneral, saomobsługa 4.65PLN), wsadzić w antyramę (15PLN) i podarować swojemu doradcy finansowemu lub bankierowi. Niech wiedzą że wykonali numer co ma 1800lat. Niech się wstydzą.

Zapraszam do wspólnej pracy nad udoskonaleniem powyższego. Chciałbym abyśmy wspólnie przygotowali wielopoziomową argumentację w postaci grafu decyzyjnego rozważającego różne możliwości. Sąd po otrzymaniu takiego materiału będzie miał wielki problem aby go odrzucić. A adwokaci stron przeciwnej aby go podważyć. Pamiętajmy że nam się chce, a im nie. My stoimy po stronie prawdy - oni tkwią po stronie swojej. Zróbmy to porządnie według zasad prawoznawstwa. Niech prawnicy odkopią podręczniki z pierwszego roku studiów. Jak nie maja, bo sprzedali, niechaj kupują "Wstęp do prawoznawstwa" prof.Morawskiego (allegro: 30PLN). Niech to będzie najpiękniejsza mowa oskarżycielska przedstawiona w sądzie. Mowa w imieniu 500k polskich rodzin."

za https://plus.google.com/+RyszardStyczynski/posts

https://www.facebook.com/BankoweBezprawie

 • Statystyki: 4 Posty | 452 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

 • Szukaj:

 • Nazwa serwisu

  kupfranki.pl
  inicjatywa społeczna

 • Właściciel serwisu

  rafal_lyczek

 • Utworzono dnia

  05.02.2009

 • Użytkownicy

  18355

 • Język

  polski

powered by mixxt
 • v1.1.1
 • (highfive)