mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Sądowe rozwiązanie umowy z DomBank o kredyt denominowany w CHF

link this post Dodano w 14.01.2010
Nie ma definicji CKK i RRSO w umowie. Banki powinny stosować definicję w Ustawy o kredycie konsumenckim. U nas było tylko założenie, że 12 miesięcy podwyższone oprocentowanie i zastrzeżenie że nie uwzględniono ryzyka kursowego. Wszystko byłoby pięknie, tylko kurs spłaty zastosowali lipny. W efekcie RRSO mamy zanizone o ponad 0,5 pp. Z doświadczeń z innym bankiem, gdzie po zmianie oprocentowania poprosiłem o podanie nowego RRSO wiem, że banki unikają podawania tej wartości zasłaniając się nieprecyzyjną (ponoć) definicją w ustawie. Jakoś im to nie przeszkadza podawać je na umowie, bo ustawa je do tego zobowiązuje. Choć dla kredytów powyżej 80 kPLN nie ma chyba takiego wymogu, więc w sumie nie wiem czemu na naszych umowach jest podane.
link this post Dodano w 15.01.2010
Dokładnie tak jak piszesz - nie mają obowiązku podawać wysokości RRSO, ale jak już to robią to mają obowiązek podawać dane prawdziwe, a nie wprowadzać klienta w błąd istotny. Nie oszukujmy się, ale każdy porównując swoje oferty kredytowe przed podpisaniem umowy porównuje, gdzie będzie miał najniższe koszta całkowite kredytu.

Co do "nieprecyzyjnej" definicji RRSO - może i ona dla bankowców jest nieprecyzyjna, ale w załączniku do wspomnianej przez Ciebie, Skyrobek ustawy jest wzór matematycznego obliczania RRSO - a ten jest przecież precyzyjny! DomBank w sporze z nami - na wezwanie sądu o przedstawienie prawidłowych wyliczeń CKK i RRSO - przytoczył zresztą tenże wzór (żywcem skserowany z ustawy). Niestety zamiast podać matematyczne wyliczenia wg. tego wzoru, podał tylko wynik końcowy. Nieporozumienie? Sądzę raczej, że jest dużo do ukrycia między wzorem a wynikiem końcowym... Ujawnienia tej prawdy pośrodku DomBank chce uniknąc wszelkimi możliwymi środkami...
link this post Dodano w 25.05.2010

Witam.

Jestem dłużnikem tego najgorszego pod kazdym względem banku od 2 lat.

Jestem załamana ponieważ po 1: moje zadłużenie pomimo dwóch latach spłacania jest większe niż w chwili zaciągnięcia kredytu.

Nie potrafię tego zrozumieć!!!!! ja to się dzieje, że wziełam 97 000 CHF a w tej chwili po dwóch latach regularnego spłacania zadłużenia wynosi ono na dziś 98 500 CHFIII Rozumiem, że są wachania w kursie po którym wnosze miesięczną ratę do banku ale z tego wynika, że nie dosyć że ze względu na wachania franka płacę różną ratę miesieczną to na dodatek moje saldo zadłużenia zamiast spaść to wzrosło po 2 latach o 1500 CHF.

Czy mogłby mi ktoś to wytłumaczyc bo chyba oszaleję!!!!!

Ponadto bank nie chce mi przenieść hipoteki na inną nieruchomość wymyślając za każdym razem inny powód!

co mam robić?? Powiesić się czy co?? POMOCY!!

truskawka2g:

Nie potrafię tego zrozumieć!!!!! ja to się dzieje, że wziełam 97 000 CHF a w tej chwili po dwóch latach regularnego spłacania zadłużenia wynosi ono na dziś 98 500 CHFIII Rozumiem, że są wachania w kursie po którym wnosze miesięczną ratę do banku ale z tego wynika, że nie dosyć że ze względu na wachania franka płacę różną ratę miesieczną to na dodatek moje saldo zadłużenia zamiast spaść to wzrosło po 2 latach o 1500 CHF.

Czy mogłby mi ktoś to wytłumaczyc bo chyba oszaleję!!!!!

hej,

może doszło Ci jakieś ubezpieczenie? albo inna płatna usługa?

Usługi przy tego typu kredytach są bardzo drogie, często ich cena to jakiś procent salda zadłużenia, więc bardzo łatwo można sobie podnieść saldo kredytu np. tym, że nie wypowiedzieliśmy na czas umowy jakiegoś (nieobowiązkowego) ubezpieczenia itp.

pozdrawiam

Marek

Podejrzewam, że doliczyli Ci składkę za swoje cudowne OC do salda. Jeśli nie zrezygnowałaś z DOMbank Assurance zrób to jak najszybciej. Wtopisz tylko składkę za rok, za który została zapłacona i pożegnasz się z nimi. Na szczęście jest skredytowana wiec tak bardzo to nie boli ale kaasy szkoda. Nie wiem czy można zrezygnowac w trakcie roku i domagać się zwrotu części składki (zmniejszenia salda) ale może tak, skoro to ubezpiecenie OC, niezwiązane bezpośrednio z kredytem. Z umowy wynika, że nie można, ale może to zapis niezgodny z prawem.

My się wypisaliśmy zarówno z OC jak i z ubezpieczenia mieszkania przez Getin. Co prawda na jeden rok nam zdążyli przywalić, bo byliśmy gapy.

patrz na http://kupfranki.pl/networks/forum/thread.18836 

skyrobek:

My się wypisaliśmy zarówno z OC jak i z ubezpieczenia mieszkania przez Getin. Co prawda na jeden rok nam zdążyli przywalić, bo byliśmy gapy.

patrz na http://kupfranki.pl/networks/forum/thread.18836 

Ja się świadomie zapisałem na ubezpieczenie OC, bo pomimo ceny udział w tym ubezpieczeniu pozwalał na uzyskanie o 0,5 pkt. procentowego niższe oprocentowanie kredytu (tzn. marży). Po roku oczywiście z ubezpieczenia zrezygnowałem.

pozdrawiam

Marek

Nie no, na początku to był niezły deal. My mieliśmy to OC zamiast prowizji. Trzeba było tylko w porę podziękować. Chyba troche odbiegliśmy od tematu wątku, ale to truskawka nas sprowokowała

link this post Dodano w 31.08.2010

@betizet:

no i jak tam wasza sprawa? są jakieś rozstrzygnięcia? bo z tego co pisałaś DB argumenty miał słabe a w procesie grał raczej na zwłokę...

link this post Dodano w 15.09.2010

Nie wiem o jakim świetnym dealu pisze skyrobek, ale też sprawdzałem oferte tego ubezpieczenia OC i bez rewelacji...

Jeśli chodzi o kredyt denominowany w CHF z tego o czym mowa w pierwszym poscie to widac od razu, ze CKK było liczone na podstawie kurs kupna CHF dla spłaty

DB liczył CKK biorąc pod uwagę kurs kupna CHF dla spłaty

link this post Dodano w 16.09.2010

Świetny to on nie był, po prostu niezły

Zamiast płacić prowizję dostaliśmy ubezpieczenie. Ile ono jest na prawdę warte inna sprawa. jak bym nie musiał to bym go nie kupował...

• Statystyki: 27 Posty | 4464 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek