mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Ubezpieczenie pomostowe

link this post Dodano w 26.01.2010
 • Na górę
Witam serdecznie,
Czy ma ktoś z was kredyt w Banku Pocztowym - na jakiej zasadzie określone jest ubezpieczenie pomostowe? ja mam niby płacić kwotę co 6 m-cy ale nie mam o tym informacji w umowie.

Z góry dziękuje za informację!
link this post Dodano w 23.10.2015
 • Na górę

Stanowisko PiS'u:

https://www.facebook.com/maciejromanpawlicki/photos/a.982447465110545.1073741828.958080840880541/990719234283368/?type=3&theater

za https://www.facebook.com/maciejromanpawlicki

 

Stanowisko Kukiz'a:

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2015/aktualnosci/news-pawel-kukiz-o-banksterce-chce-pomoc-frankowiczom,nId,1908252

za

https://www.facebook.com/Ma%C5%82gorzata-Bukowska-KWW-Kukiz15-Okr%C4%99g-19-Miejsce-6-1640687146193103/

https://www.facebook.com/people/Artur-Dobrowolski/100010198098885

https://www.facebook.com/KordylewskaMalgorzataKukiz15

 

Jak wynika z dotychczas opublikowanych informacji pozostale partie nie rozumieja i/lub nie zamierzaja sie zajac tematem pseudokredytow pseudofrankowych.

https://www.facebook.com/Frankowicze-do-SEJMU-996328690432082/timeline/

link this post Dodano w 31.10.2015
 • Na górę

Do wnikliwego czytania, analizowania i rozpowszechniania:

"Szanowni Państwo,

umieściłem niebieską teczkę w sieci. Jest to zbiór materiałów, w większości znanych, ułożonych wg. kolejnych ustępów art.358 oraz art.358-1 kodeksu cywilnego w stanie z roku 2006. Ten stan prawny obowiązywał do 2009 roku, kiedy to zniesiono zasadę walutowości, modyfikując art.358. Materiał jest w stanie odrobinę surowym. Prezentowałem go przez blisko godzinę, aczkolwiek proszę się nie spodziewać że jest to "gotowiec". O każdej stronie mogę rozmawiać godzinami, jednak Państwo musicie wykonać pracę aby te materiały odczytać. Niektóre pozycje są proste, inne są w formie felietonów, ale są też opracowania naukowe - trudniejsze, ale zapewniam że warte przeczytania. Szczególnie te o prawie rzymskim. Starałem się podawać strony oraz zaznaczać ważne miejsca w plikach pdf. Zapraszam do opracowania materiału w sposób umożliwiający jego wykorzystania w sądzie. Katalogi i piki są prefixowane rzymskimi cyframi. Spis treści, plan prezentacji, znajduje się tutaj:https://goo.gl/PXHc7K Kto może niech przekaże to dalej, do bankierów, polityków. Niech zobaczą że jesteśmy gotowi i NIE zamierzamy dać się zrobić w jelenia kolejny raz.

Materiał zawiera następujące sekcje:
- Okładka. Plan spotkania, o mnie - https://goo.gl/RkuS31 
- A. art.358 -  https://goo.gl/eVOGOL
- B. art.358-1 ust.1 - https://goo.gl/TljtMF
- C. art.358-1 ust.2 - https://goo.gl/NVbv2r
- D. art.358-1 ust.3 - https://goo.gl/cnd2d9
- E. art.358-1 ust.4 - https://goo.gl/Nof0CX
- F. art.358-1 ust.5 - https://goo.gl/75VXNo
- G. Metody obejścia nominalizmu - https://goo.gl/xl6QcQ 
- H. Błędne użycie waloryzacji - https://goo.gl/E7lU0b
- I. Bankowość - https://goo.gl/7zOaaH
- Z.Extra - https://goo.gl/bKYZVw

Materiał jest dostępny w dwóch formach dystrybucji:
1. podgląd online - osobne pliki pdf w katalogach:https://goo.gl/xn7v8s
2. osobny plik zip na sekcję: https://goo.gl/rSguAB 

Dwa pliki są wielkie, ale reszta jest w normalnych rozmiarach. Katalog Extra zawiera plakaty A3 z Ulpian'em oraz diagramy analityczne - takie raczej duże 1m x 2m. Do wydrukowania w CopyGeneral za 25zł. Diagramy są stare - mogą mieć pewne błędy, ale ufam że większość jest nadal aktualna. Ulpaian'a nalezy wydrukować w kolorze na A3 (CopyGeneral, saomobsługa 4.65PLN), wsadzić w antyramę (15PLN) i podarować swojemu doradcy finansowemu lub bankierowi. Niech wiedzą że wykonali numer co ma 1800lat. Niech się wstydzą.

Zapraszam do wspólnej pracy nad udoskonaleniem powyższego. Chciałbym abyśmy wspólnie przygotowali wielopoziomową argumentację w postaci grafu decyzyjnego rozważającego różne możliwości. Sąd po otrzymaniu takiego materiału będzie miał wielki problem aby go odrzucić. A adwokaci stron przeciwnej aby go podważyć. Pamiętajmy że nam się chce, a im nie. My stoimy po stronie prawdy - oni tkwią po stronie swojej. Zróbmy to porządnie według zasad prawoznawstwa. Niech prawnicy odkopią podręczniki z pierwszego roku studiów. Jak nie maja, bo sprzedali, niechaj kupują "Wstęp do prawoznawstwa" prof.Morawskiego (allegro: 30PLN). Niech to będzie najpiękniejsza mowa oskarżycielska przedstawiona w sądzie. Mowa w imieniu 500k polskich rodzin."

za https://plus.google.com/+RyszardStyczynski/posts

https://www.facebook.com/BankoweBezprawie

link this post Dodano w 04.11.2015
 • Na górę
"wrzuć TERAZ na swój profil fejsowy! 


W piątek od rana przypominamy, co prezydent Andrzej Duda mówił na temat tzw. kredytów frankowych podczas kampanii. Przypominamy za pomocą ekranu z nagłośnieniem, ustawionego na przeciwko pałacu.. 
W piątek jest 6 listopada. Mijają trzy miesiące od czasu zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. Mija deadline. 
Prezydencki zespól d/s opracowania projektu ustawy pracuje pełną parą. Spotkali się po raz już chyba czwarty we wtorek, kolejne zebranie dziś, w środę oraz w czwartek. Czy to, co ustalą, przywróci w Polsce sprawiedliwość w stosunkach klienci-banki?

Czy mają już niezbędne dane? Dwa tygodnie temu zwróciliśmy się do prezydenta z prośbą o wystąpienie do Komisji Nadzoru Finansowego o szczegółowe wyliczenia per kredyt - różnicy pomiędzy kosztem kredytu pseudowalutowego a hipotetycznym kredytem złotowym udzielonym w tamtym czasie. Tylko dane oparte o precyzyjne wyliczenia dla każdego kredytu pozwolą na właściwą ocenę sytuacji. Czy Kancelaria prezydenta zwróciła się do KNF w tej sprawie?

W piątek od 17:00 idziemy pod pałac prezydencki. A od rana przypominamy obietnice wyborcze Andrzeja Dudy. Którego szefem sztabu była Beata Szydło. Sic! 
Poniżej moje pismo do warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich w tej sprawie.

Zwyciężymy!

Katarzyny Matuszewska, Stop Bankowemu Bezprawiu.

Zwracam się z prośbą o zgodę na zajęcie w dniu 6 listopada br. w godz. 9:00­19:00 fragmentu chodnika przebiegającego pod Ministerstwem Kultury i Sztuki na Krakowskim Przedmieściu 15/17, położonego vis'a vis Pałacu Prezydenckiego.

Podczas kampanii wyborczej przyszły Prezydent Andrzej Duda zadeklarował opracowanie projektu ustawy, rozwiązującego problem toksycznych instrumentów zwanych „kredytami walutowymi”.Kandydat Andrzej Duda zadeklarował, że w przypadku wygranej projekt ujrzy światło dzienne w przeciągu trzech miesięcy od czasu zaprzysiężenia.

Stała prezydencka grupa robocza intensywnie przygotowuje projekt stosownej ustawy, nie wiemy jednak, czy zdążą i jaki będzie efekt prac. Dlatego też w dniu, gdy mija deadline, a więc 6 listopada, od godz. 9:00 ustawiamy na przeciwko Pałacu Prezydenckiego, na chodniku przy Ministerstwie Kultury ekran wielkości 1,5mx1,5m, na którym będziemy prezentować fragmenty przemówień Andrzeja Dudy, poświęcone tematyce banków, systemu finansowego oraz tzw. kredytów frankowych. Treść wyświetlana na ekranie ma być widoczna dla osób w Pałacu Prezydenckim

Po południu, od godz. 17:00 zbieramy się pod Pałacem Prezydenckim w ramach zgłoszonego w UM zgromadzenia publicznego."

za https://www.facebook.com/BankoweBezprawie/

link this post Dodano w 19.11.2015
 • Na górę

Opinie prawne o projekcie prezydenckim:

http://pomocfrankowiczom.pl/wp-content/uploads/2015/11/dr-Jacek-Czaba%C5%84ski-Uwagi-do-projektu-PAD-v2.pdf

http://www4.rp.pl/Opinie/311129897-Frankowicze-nie-sa-bez-szans.html

http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/905596,andrzej-duda-frankowicze.html

WAZNE: 5 GRUDNIA 2015:

Kochani jako prezes Stowarzyszenia Pro Futuris ogłaszam datękolejnej manifestacji na 5 grudnia, godzina 13.00 miejsce przed Pałacem Prezydenckim. Bilety warto kupić już teraz. Zapraszam do dołączenia się kolegów z SBB. Walczymy o całość, a nie jakieś "kombinacje alpejskie": Państwo i urzędnicy nie dopilnowali bankierów i banków; KNF ostrzegł banki przed ryzykiem ponad 50%, nas nikt nie ostrzegł, a banki nas oszukały. Domagamy się sprawiedliwości i osądzenia winnych. I dotrzymania obietnic wyborczych bez sztucznego wyłączania kategorii, na przykład kogoś, kto prowadził działalność gospodarczą, czy nawet kupił 2-3 mieszkania. Produkt był niebezpieczny, a organy administracji nie zrobiły nic, by zabezpieczyć obywateli. Żądamy specustawy, gdyż sądy działają powoli, a nas najczęściej nie stać na dobrych prawników. Chorwacja pokazała, że jest to możliwe. Bardzo proszę zmobilizujcie wszystkich znajomych. Nie musimy robić show z flagami, etc... Wystarczy milczenie i transparenty. Walczymy! Tomasz Sadlik

za https://www.facebook.com/Pro-Futuris-238460692983301/

link this post Dodano w 02.12.2015
 • Na górę

stare ale jare

http://wyborcza.pl/magazyn/1,143016,17302190,Szok_frankowy__Wiedzieliscie.html?disableRedirects=true :

Franka najpierw pokochały polskie banki ...

Mieliśmy pchać klientom kredyty we frankach za wszelką cenę. Takie wytyczne szły z zarządu, z tego byliśmy rozliczani - mówi Piotr, menedżer (pracował kolejno w dwóch bankach, które stawiały mocno na kredyty frankowe, nie ujawni nazwiska).

Ponieważ instytucje nadzorujące rynek finansowy nie reagowały, niektóre zarządy postanowiły trik udoskonalić. 

Jeden z banków wprowadził dwie tabele kursów walut: pierwszą dla swoich operacji bieżących (z rynkowymi kursami), drugą dla spłacających kredyty hipoteczne (mniej korzystną i niejawną). ...

Manifestacja 5 grudnia zarejestrowana.

Zatem rezerwujemy czas i dojazd.

za https://www.facebook.com/wwalutowani

 • Statystyki: 6 Posty | 708 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

 • Szukaj:

 • Nazwa serwisu

  kupfranki.pl
  inicjatywa społeczna

 • Właściciel serwisu

  rafal_lyczek

 • Utworzono dnia

  05.02.2009

 • Użytkownicy

  18355

 • Język

  polski

powered by mixxt
 • v1.1.1
 • (highfive)