mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Ujemne stopy procentowe Centralnego Banku w Szwajcarii

link this post Dodano w 20.01.2015

Witam serdecznie

Wyczytałem na gazeta.pl

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17280727,Niezyciowe_stopy_franka.html#MT

że BNP Paribas wprowadził zmiany do regulaminu, iż nie uwzgłednia ujemnego Liboru w obliczaniu aktualnego oprocentowania.

Czy to jest w ogóle zgodne z umową?

Czy ktoś z Was otrzymał takiego mejla/pismo?

Dzięki

link this post Dodano w 21.01.2015
Pisma nie było, żadnego aneksu do podpisu - bo to przecież zmiana warunków umowy. Podejrzewam, że tylko w serwisie internetowym, pośród wiadomości. Ale wygląda na to, że urzędy centralne zdyscyplinowały banki do przestrzegania umów. Teraz jeszcze tylko kwestia prędkości reakcji i ewentualnych zadośćuczynień. Ciekaw jestem jak będziecie podchodzić do tej kwestii.
W domu muszę poszukać w papierach czy przyszło info. W wiadomościach na Planet nie znalazłem. Napisałem do Banku w celu wyjaśnienia sytuacji.

http://www.wykop.pl/ramka/2348104/bnp-paribas-jednostronnie-wprowadza-zmiany-w-umowie-hipotecznej-tylnym-wejsciem/

http://samcik.blox.pl/2015/01/Ujemny-LIBOR-ratunkiem-dla-frankowiczow-Niestety.html

Wprowadzili zmiany regulaminu kuchennymi drzwiami.

Aczkolwiek trzeba pewnie dokładnie przeczytać umowy i regulaminy z dnia podpisania umowy.

The author has edited this post (w 21.01.2015)
Ktoś tu kłamie. Otrzymałem informację z Banku, że zmiana regulaminu dot. LIBORu weszła w 2011 roku, przy czym stwierdza się, że klienci mający już kredyty przed tym czasem nie otrzymali informacji o zmianie regulaminu, więc ich ta klauzula nie dotyczy, a co za tym idzie, do wyliczenia oprocentowania ma być po prostu używany Libor + marża bez jakiej kolwiek ingerencji (także w przypadku ujemnego Liboru). Reasumując, ci którzy podpisali umowę przed tym czasem i nie podpisywali żadnych aneksów do umowy po tym czasie, są "liczeni" po staremu. Życie zweryfikuje.
Dzięki. Dokładnie, życie pokaże Pozdrawiam
link this post Dodano w 24.01.2015

u mnie życie już zweryfikowało, po ostatnim przeliczeniu oprocentowania z 6 stycznia 2015 Paribas nie uwzględnił ujemnego liboru nastepne za 6 miesięcy

link this post Dodano w 27.01.2015

olek.jarmusz: Czy mozesz podac kiedy podpisywales umowe kredytu? 

Czy masz zamiar kontaktować się z bankiem w tej sprawie? Jeśli miałbyś jakaś odpowiedź, to proszę wrzuć na forum.

Dzięki.

link this post Dodano w 28.01.2015

kredyt zaciągałem w Fortis Banku 13 grudnia 2005 roku, ,może z tym ujemnym liborem nie będzie jednak tak źle, wczoraj dzowniłem do banku i zapewnili mnie, że do końca przyszłego tygodnia tj. do 6 lutego 2015 otrzymam poprawiony harmonogram spłat uwzgledniający ujemną stawke libor, a jeżeli tak się nie stanie to składam reklamację i skargę do UOKiK

pozdrawiam wszystkich

link this post Dodano w 01.04.2015

W moim nowym planie spłat mam następujący przeskok, związany pewnie z Liborem:

05.07.2015 327,70 CHF
249,20 CHF
78,50 CHF
05.08.2015 303,62 CHF
270,44 CHF
33,18 CHF

Nie rozumiem jeszcze tylko tego, dlaczego bank zwiększył mi kwotę spłacanego kapitału, a np. nie obniżył jeszcze bardziej raty. Ktoś ma jakiś pomysł?;) Pewnie skończy się kontaktem z bankiem.

• Statystyki: 17 Posty | 74 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek