mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Dom Bankassurance

link this post Dodano w 25.01.2015
Czy ktos wie czy mozna starac sie o zwrot skladek ubezpieczenia Dom Bankassurance? Czy ktos otrzymal taki zwrot? Ten zapis umowy zostal wpisany do rejestru klauzul niedozwolonych
link this post Dodano w 26.01.2015
O zwrot SKŁADEK starać się nie można, bo bank odpisuje, że "składki były należne", jeśli kredytobiorca nie wypowiedział umowy na to "ubezpieczenie". Więc jak najszybciej zerwać tę umowę, bank odpisze, że jeszcze będzie obowiązywała do czasu, w zależności od tego w którym miesiącu było niby zawarte przez bank z ubezpieczycielem. Na ogół jest tak, że przez najbliższy rok od wypowiedzenia jeszcze obowiązuje. Ale po tym okresie raty niestety nie zmniejszają się. A zwrot z tytułu nienależnie pobranych zawyżonych składek można otrzymać wzywając bank do ich wypłacenia i podając numer niedozwolonej klauzuli, na podstawie której pobrali. Ale zwrot liczą w wysokości kilkunastu złotych rocznie, więc warto się starać o ten zwrot, ale wielki on nie jest. Chyba, że policzy to niezależny biegły... Nie wierzę, że bank obliczył to rzetelnie. Wiem co mówię, bo otrzymałam taki zwrot z odsetkami (odsetki liczone od dnia wezwania banku do zwrotu, a nie od chwili, kiedy bank sobie je bezprawnie pobrał). Trwało to ok pół roku, zanim bank zrozumiał, że nie odpuszczę. Jak zapytałam o zmniejszenie rat, to kazali mi wpłacić jeszcze raz tę kwotę, którą już raz pobrali w ratach przez 8 lat. Do dziś nie wiem dlaczego i nie mogę się tego od banku dowiedzieć, bo nie odpowiadają na to pytanie. TOTALNA OLEWKA.

Jeśli przez Dombank Assurance rozumiemy to kosmicznie drogie ubezpieczenie osobistej OC to niestety po upłynięciu okresu ubezpieczenia zwrot składki się nie należy. Byliśmy "chronieni" a że ochrona odbywała się za pomocą wciśniętego nam z kredytem przydrogiego bubla to nikogo nie obchodzi. Wiem,  bo sam miałem, na otarcie łez było zamiest prowizji.

Dobra wiadomość to ta, że nie jest to zabezpieczenie kredytu i nie jest obowiazkowe (przynajmniej kiedyś nie było) można sie w każdym czasie sie z tego wypisać i warto to czym prędzej zrobić.

zwrócić powinni składkę proporcjonalnie do niewykorzystranego okresu zgodnie z art 813 kodeksu cywilnego 

Niestety, muszę Cię rozczarować, składki za niewykorzystany okres nie zwracają, przynajmniej mnie nie zwrócili, bo w umowie miałam zapis, że mogę się z niego wycofać, ale dopiero po okresie rozliczeniowym, czyli jeśli miałam na rok i chciałam sie wycofać, to do kolejnej rocznicy musiałm doczekać. A że nie poinformowali od jakiej konkretnie daty ono obowiązuje, to mogli klientowi wcisnąć każdą informację. A dociskani o szczegóły - milczą.

Doskonale to rozumiem, że milczą. To dla nich zarobek

Ja też się połapałem po tym jak pierwszy okres minął i już przysłali info, ze ubezpieczają na drugi. Oddali (czyli nie dopisali do salda) i to było w 2009 ale i teraz chyba nie jest inaczej. Jesli OC nie jest zabezpieczeniem kredytu (a chyba nie jest tak zapisane w umowie?) to jest to ubezpieczenie dobrowolne, z którego mozesz zrezygnowac w każdym czasie. Wystarczy ośwaidczenie woli do banku i ubezpieczyciela że rezygnujesz z ochrony ubezpieczeniowej i do banku, ze prosisz o zwrot składki na podstawie art 813 kc +  informacja, że będziesz naliczać odsetki ustawowe jakby się ociągali ze zwrotem.

The author has edited this post (w 26.01.2015)
Niestety z uporem maniaka twierdzą, że trzeba czekać jeszcze rok. Wlasnie mi odnowili to ubezpieczenie. Wypowiedziałam je. Przysłali pismo, że od kolejnego roku juz nie beda wznawiać, ale to co juz naliczyli, czyli składke do końca roku maja dla siebie

podejrzewam, że jest to z ich strony gra na zniechęcenie drugiej strony.

Jeśli ubezpieczenie nie jest obowiązkowe (nie zabezpiecza kredytu) to jego posiadanie jest dobrowolne i nie trzeba go utrzymuwać co by tam bank sobie o nim nie wpisał w umowie. Tak samo jest z ubezpieczeniami wciskanymi podczas zakupów ratalnych (od utraty pracy, choroby i innych takich rzeczy). Co więcej, te ubezpiecznia są często wpisane jako zabezpieczenia pożyczki ratalnej. Mimo to banki raczej przyjmują odstąpienia od tych umów ubezpieczenia.

W tym wypadku, jeśli to jakieś zwykłe OC i nie ma cesji na bank czy czegoś podobnego to nie trzeba go utrzymywać. Takie jest moje zdanie. Moge się mylić ale w sumie nie znajduję argumentów aby tak nie było.

Podstawa jednak to dostarczyć do banku i ubezpieczyciela za pokwtowaniem lub zwrotnym potwierdzeniem odbioru oświadczenie woli o rezygnacji z ochrony. Póki bowiem owa "ochrona" trwa - zżera składkę. Nie wiem czy w tym co wysłałaś do nich jest wyraźnie zaznaczone że chodzi o rezygnację z trwającej obecnie ochrony. Jeśli nie to za jakiś czas będą udawać głupiego i trwierdzić, że interepretowali to jako rezygnację z tej przyszłej polisy.

Jak już bank to dostanie to można dalej na spokojnie planować dalsze ruchy (arbiter bankowy przy ZBP, rzecznik ubezpieczonych czy co innego). Warto oczywiście wspomieć o tych ruchach w piśmie, o odsetkach także. Może wówczas zmienią zdanie.

Nic ta operacja nie kosztuje a spróbować można. 

Może jak odmawiają niech podadzą jakąś podstawę prawną odmowy. jeśli przytoczą tylko  tylko zapis w umowie kredytowej to słaby powód i wypowiedzenie/ostąpienie od umowy bedzie skuteczne. Wówczas można domagać się, nawet przez 10 lat (przedawnienie roszczeń cywilnych) zwrotu nienależnej składki na podstawie Art 813 kc.

tu jeszce o wypowiedzeniu/odstąpieniu od umów ubezpieczenia

http://mojafirma.infor.pl/odszkodowania/abc-odszkodowan/218116,Odstapienie-a-wypowiedzenie-umowy-ubezpieczenia.html

The author has edited this post (w 26.01.2015)
The author has deleted this post (w 26.01.2015)
link this post Dodano w 27.01.2015
Mam pytanie, czy takie ubezpieczenie Dombank Assurance mieliście zawierane na rok czy od razu na dwa lata? Mi się wydaje, że przedłuzyli Dombank Assurance na dwa kolejne lata dopisali kolejną gratyfikację do każdej raty miesięcznej. Wypowiedziałem umowę po połowie roku i przysłai mi pismo, że umowa obowiązuje do końca roku ubezpeczenia i zostanie rozwiązana. Pytanie czy mogę wytąpić o zwrot ich gratyfikacji i niech mi automatycznie obniżą ratę bo w sumie za drógi rok naliczone a ubezpieczenie nie obowiązuje.
link this post Dodano w 28.01.2015

ja miałem na dwa lata i chcieli ptrzedłużyć na kolejne dwa. wypowiedziałem jak już sie zabrali do przedłużania, chyba w ostatniej chwili (wg ich logiki) ale wg mojej mogłem wypowiedzieć w dowolnym momencie (jako dobrowolne ubezpieczenie)

Ale to znaczy, że:

-miałeś na dwa lata,

-po dwóch latach przedłużyli na kolejne dwa

-jak dostali po pół roku od przedłużenia wypowiedzenie to odpowiedzieli że musi obowiązywać jeszcze przez kolejne pół roku (czy półtorej - do końca tych drugich dwóch lat)?

• Statystyki: 69 Posty | 378 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek