mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Dom Bankassurance

link this post Dodano w 02.12.2015

stare ale jare

http://wyborcza.pl/magazyn/1,143016,17302190,Szok_frankowy__Wiedzieliscie.html?disableRedirects=true :

Franka najpierw pokochały polskie banki ...

Mieliśmy pchać klientom kredyty we frankach za wszelką cenę. Takie wytyczne szły z zarządu, z tego byliśmy rozliczani - mówi Piotr, menedżer (pracował kolejno w dwóch bankach, które stawiały mocno na kredyty frankowe, nie ujawni nazwiska).

Ponieważ instytucje nadzorujące rynek finansowy nie reagowały, niektóre zarządy postanowiły trik udoskonalić. 

Jeden z banków wprowadził dwie tabele kursów walut: pierwszą dla swoich operacji bieżących (z rynkowymi kursami), drugą dla spłacających kredyty hipoteczne (mniej korzystną i niejawną). ...

Manifestacja 5 grudnia zarejestrowana.

Zatem rezerwujemy czas i dojazd.

za https://www.facebook.com/wwalutowani

link this post Dodano w 04.12.2015
O wszystkich klauzulach tak napisali. Skan pisma chętnie udostępnię: jcent@o2.pl
link this post Dodano w 15.06.2016

Witam forumowiczów, Na razie przestałem wojować pisemnie z bankiem. Przesłałem całą moją korespondencję do Federacji Konsumentów. Zobaczymy co mi doradzą. Generalnie moim celem jest uzyskanie prawomocnego wyroku, że kredyt brałem nie w CHF, a w PLN i z oprocentowaniem na które się zgodziłem w umowie, a dodatkowo wszystkie raty spłacane przeze mnie w CHF mają być przeliczane po kursie z dnia podpisania umowy kredytowej. To mój cel. Myślę również, że PIS, wiedząc o tym, że jest wysoce prawdopodobne, że w końcu zarówno sądy europejskie jak i polskie orzekną, że żadnych kredytów indeksowanych nie było będzie usiłował omamić nas - frankowiczów - jakimś wyimaginowanym kursem "sprawiedliwym" nakłonić do przełknięcia ich propozycji. Co to im da - zapytacie. Otóż to bardzo proste: Ci, którzy pójdą na kurs "sprawiedliwy" nigdy już nie będą mieli szansy na dochodzenie swoich praw po zapadnięciu wyroków, że kredytów indeksowanych CHF nigdy nie było, a kredyty były wyłącznie złotówkowe.

Nie dajmy się nabrać na PiS-owskie propagandowe kłamstewka. Życie pokazuje, że łamanie prawa to ich główna domena.

link this post Dodano w 15.06.2016

Nie obiecywałabym sobie wiele po Federacji Konsumentów. Bank sobie nic z nich nie robi, ja straciłam 1,5 roku oczekując na pomoc Federacji. Federacja w piśmie do banku przepisała to, co napisałam do Federacji, bank to wszystko "olał" ubierając w gładką gadkę, klauzule abuzywne uznał, że banku nie dotyczą i tak się to skończyło. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem napisania do Rzecznika Finansowego, ale po doświadczeniach z Federacją Konsumentów nie mogę się zmobilizować, bo Rzecznik Finansowy też - póki co - może tylko pogrozić palcem bankowi, ale zmusić do czegokolwiek nawet sąd nie potrafi, banki robią co chcą i nawet rządzący się ich boją. I dopóki tak będzie, to pewnie nic się z tym nie zrobi. Rzecznik Finansowy jednego dnia mówi, że to wszystko nielegalne i jedna wielka ściema, a następnego dnia mówi, że ustawy frankowej nikt nie napisze, bo nie będzie umiał. Państwo prawa i sprawiedliwości. I jak zwykle ogólna niemoc. Ale prezydent się prześlizgał na głosach wkręconych we franka...

The author has edited this post (w 15.06.2016)
link this post Dodano w 16.06.2016

z Federacją Konsumentów nie próbowałem ale z tego co piszesz to strata czasu. Trzeba iść do sądu i to indywidualnie bo pozwy grupowe to też obecnie pomyłka, póki się jakaś linia orzecznica nie ujednolici. Banki chwytają się każdej luki w pozwach zbiorowych:

a to że roszczenia są różnego rodzaju bo w umowie Kowalskiego jest przecinek a u Nowaka średnik, a to że jak ktoś brał kredyt a miał jednoosobową działaność to też wypada z pozwu a cały pozew wtrzymany na rok bo sąd musi rozpatrzeć kilkadziesiąt zarzutów.

Ja na razie walczę o spread z Pekao (Getin jest następny w kolejce). Na razie jestem dobrej myśli bo straszne głupoty mi odpisali na wezwanie do zapłaty - chyba z arguentami krucho, więc jak tak dalej pójdzie to może mi ten spread zasądzą.

Póki co testuję tu instytucję Arbitra przy ZBP (koszt 50 zł więc przeboleję w razie przegranej) jak nie wyjdzie zastanowię się nad Sądem Rejonowym

The author has edited this post (w 16.06.2016)
link this post Dodano w 19.06.2016

Na stronie Pro Futufis zamieszczono apel o przesłanie dokumentów do Rzecznika Finansowego. 

http://kupfranki.pl/networks/forum/answer.366988

Lekka zmiana klimatu jest, więc moim zdaniem warto spróbować.

link this post Dodano w 01.08.2016
Walczy ktoś jeszcze? Ja się dziś dowiedziałem, że bank położył łapę na polisie, którą wykupiłem przy okazji kredutu. Myślałem, że warunki są jasne - niższy % za polisę, a jak rezygnuje to % będzie wyższy, a tu niespodzianka, bo w razie rezygnacji bank wymaga dodatkowego zabezpieczenia środkami z tejże polisy! Czujecie? 4 lata notowałem straty, 4 lata to wyciągałem na lekki plus i teraz mam to oddać w kaucję pieniężną...
link this post Dodano w 08.08.2016

maciek.m2:

ja na razie skupiłem się na spreadach i walczę o nie (co prawda może trochę po niewczasie jeśli wejdzie ustawa Dudy ale może przynajmniej dostanę zwrot gotówką a nie do salda kreadytu).

Na ubezpieczeniach położyłem na razie krzyżyk ale po wyroku z Wrocławia, który opisano tu:

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/klauzule-niedozwolone-w-umowach-kredytow-walutowych-wyrok-sadu/trps8w

wychodzi, że można zakwestionować sytuację, w której ubezpieczenie, które opłacasz (inna sprawa ile w tej składki ubezpieczenia idzie do ubezpeiczyciela a ile zatzymuje sobie bank) nie chroni Ciebie  a jedynie bank bo ubezpieczyciel może mieć jakieś roszczenia po wypłacie bankowi. Ale nie wiem czy to Twój przypadek.

Napisz może coś więcej, jakie ubezpieczenie i jaka sytuacja, że bank "położył łapę".

The author has edited this post (w 08.08.2016)
link this post Dodano w 11.01.2017
W temacie walki w Getin Bankiem złożyłem pozew do Sądu o uznanie zapisów umowy za niedozwolone oraz wniosek do Rzecznika Finansowego o uznanie za bezprawne dołożenie kwoty niechcianego ubezpieczenia do salda kredytu. U mnie to 5000zł z okładem. Na razie czekam co dalej się będzie działo
  • Statystyki: 69 Posty | 378 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek