mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Kara dla Getinu

link this post Dodano w 14.02.2015
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-mowili-o-ryzyku-zaplaca-6-7-mln-zl-kary-3041184.html
link this post Dodano w 17.02.2015

W dniu dzisiejszym otrzymałem pismo z Getin Noble Bank  w sprawie zmiany oprocentowania i załączonym harogramem spłat.
Charakterystyczne jest to iż  Bank ten nie podporządkowuje się sugestiom Związku Banków Polskich iż oprocentowanie kredytu może być mniejsze od zera.
W piśmie czytamy : " Getin Noble Bank S.A. informuje ,ze po wnikliwej analizie obecnej sytuacji rynkowej , Zarząd Banku podjął decyzje o uwzględnieniu ujemnej  stawki LIBOR 3 M  w obliczaniu rat kredytowych Klientów posiadających zobowiązania  w CHF. Jednak zgodnie z obowiązującymi regulacjami , oprocentowanie kredytu nie będzie mogło być mniejsze niż zero.   ponadto Zarząd Banku podjął decyzje o czasowym obniżeniu od dn. 22 stycznia 2015r. poziomu spreadu na CHF o ponad połowę do 2,5% "
 Ciekawe jakie to regulacje ma na myśli Bank bo chyba najważniejszą regulacją jest umowa kredytowa w której wyraźnie napisano iż oprocentowanie jest zmienne ,na które składa się suma LIBOR 3 M i stała marża Banku .
Czyli  zgodnie z tak ujętym zapisem matematycznym ujemne oprocentowanie jest możliwe  bo tak stanowi umowa.
Ale Bank bezczelnie próbuje jednostronnie zmieniać te warunki umowy powołując się na jakieś nieokreślone regulacje
Ta bezczelność musi nas zmobilizować do zdecydowanych działań występowania w procesach zbiorowych przeciwko bankom. Tak naprawdę Getin Noble Bank nie pomógł swoim klientom nic bo to co zapowiada ,że zrobi wynika z umowy kredytowej( obniżanie oprocentowania) lub innych regulacji (możliwość spłaty w CHF zakupionych w kantorach)
Proponuję aby wszyscy którzy otrzymają nowy harmonogram wystąpiły z pismem do Banku kwestionującym  zasadność sformułowań   w ich piśmie i żądaniem  podporządkowywania się Banku z zapisami umowy grożąc wystąpieniem na drogę postępowania sadowego 
 Przy okazji przypominam iż 28 lutego o godz. 14,00 w Warszawie odbędzie się manifestacja kredytobiorców .Jest to bardzo ważny moment aby pokazać naszą jedność i wspólne działanie  -proszę nie liczyć iż ktoś za nas załatwi sprawę   -musimy być tam wszyscy.

Edytowano w 17.02.2015
W dniu dzisiejszym otrzymałem pismo z Getin Noble Bank w sprawie zmiany oprocentowania i załączonym harogramem spłat. Charakterystyczne jest to iż Bank ten nie podporządkowuje się sugestiom Związku Banków Polskich iż oprocentowanie kredytu może być mniejsze od zera. W piśmie czytamy : " Getin Noble Bank S.A. informuje ,ze po wnikliwej analizie obecnej sytuacji rynkowej , Zarząd Banku podjął decyzje o uwzględnieniu ujemnej stawki LIBOR 3 M w obliczaniu rat kredytowych Klientów posiadających zobowiązania w CHF. Jednak zgodnie z obowiązującymi regulacjami , oprocentowanie kredytu nie będzie mogło być mniejsze niż zero. ponadto Zarząd Banku podjął decyzje o czasowym obniżeniu od dn. 22 stycznia 2015r. poziomu spreadu na CHF o ponad połowę do 2,5% " Ciekawe jakie to regulacje ma na myśli Bank bo chyba najważniejszą regulacją jest umowa kredytowa w której wyraźnie napisano iż oprocentowanie jest zmienne ,na które składa się suma LIBOR 3 M i stała marża Banku . Czyli zgodnie z tak ujętym zapisem matematycznym ujemne oprocentowanie jest możliwe bo tak stanowi umowa. Ale Bank bezczelnie próbuje jednostronnie zmieniać te warunki umowy powołując się na jakieś nieokreślone regulacje Ta bezczelność musi nas zmobilizować do zdecydowanych działań występowania w procesach zbiorowych przeciwko bankom. Tak naprawdę Getin Noble Bank nie pomógł swoim klientom nic bo to co zapowiada ,że zrobi wynika z umowy kredytowej( obniżanie oprocentowania) lub innych regulacji (możliwość spłaty w CHF zakupionych w kantorach) Proponuję aby wszyscy którzy otrzymają nowy harmonogram wystąpiły z pismem do Banku kwestionującym zasadność sformułowań w ich piśmie i żądaniem podporządkowywania się Banku z zapisami umowy grożąc wystąpieniem na drogę postępowania sadowego Przy okazji przypominam iż 28 lutego o godz. 14,00 w Warszawie odbędzie się manifestacja kredytobiorców .Jest to bardzo ważny moment aby pokazać naszą jedność i wspólne działanie -proszę nie liczyć iż ktoś za nas załatwi sprawę -musimy być tam wszyscy.
link this post Dodano w 17.02.2015

Polecam wykres spólki Getin Holding, ci to dopiero mają przerąbane, nie dziwcie się więc wyzwiskom na forach, na kimś się przecież trzeba wyładować. Ceny akcji w czerwcu 2007 - 16,06zł, w czerwcu 2012 - 1,60zł, dziś 1,97zł. Co oznacza, że jak ktoś pechowo zainwestował w Getin w czerwcu 2007r kwotę 1 mln zł to w czerwcu 2012r zostało mu z tej fortuny 99,6 tys zł, dziś ma 122,7 tys zł i raczej nie zanosi się na odzyskanie zainwestowanego kapitału. Rusza fala pozwów, będą przegrane procesy, kolejne kary, jak jeszcze spece od zegarów obniżą oprocentowanie to akcje osiągną 0,01zł. 

link this post Dodano w 18.02.2015

Trzymamy kciuki:

24 lutego - Rysza pozew zbiorowy przeciwko Getin Noble Bank.

The author has edited this post (w 18.02.2015)
Też dostałam pismo z GNB o "wnikliwej analizie i zmniejszeniu oprocentowania". Nie uwzględnili ujemnej stawki LIBOR3M, już pismo do nich przygotowałam, kopię wysyłam do Federacji Konsumentów i do UOKiK. W cywilizowanych krajach złodzieje z banków prędzej czy później idą siedzieć. Ciekawe jak będzie u nas...

elka1954:
Nie uwzględnili ujemnej stawki LIBOR3M

Serio? U mnie uwzględnili. Napisali tylko, że jak spadnie poniżej marży to niżej nieuwględnią bo "obowiązujące regulacje" nie pozawalają na oprocentowanie kredytu ujemną stopą. Co do za regulacje już nie napisali ale problem na razie akademicki, chyba, ze ktoś ma bardzo małą marżę.

przyjęli współczynnik DBCHF na luty -0,31% czyli średnia LIBORów od 29.12.2014 do 23.01.2015 wg pobieżnych obliczeń

No i spread w promocji mają tylko 2,5%!

Ech, ludzcy z nich panowie: cukierka dali choć zabić by mogli.

The author has edited this post (w 18.02.2015)
link this post Dodano w 19.02.2015

Czy to już ostateczna obniżka raty na czas "CHF po 4 zł"? W stosunku do grudnia rata spadła mi o 18 franków.. Całe szczęście, że GB zgodził się  respektować  zapisy umowy!

no raczej nie, bo przecież od 26.01 LIBOR 3M CHF nie przekracza -0,84% zatem na marzec szykuje się kolejna obniżka o conajmniej 0,5 pp

do skyrobek: "przyjęli współczynnik DBCHF na luty -0,31%" - jeśli tak to uwzględnili. Masz rację. I obyś miał rację, że od marca będzie kolejna obniżka...

"straty" odbijają sobie w inny sposób: http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,143371,17451858.html#MTstream

The author has edited this post (w 19.02.2015)

Nic z tego nie kumam, piszecie o jakichć zmianach, przyjętych ujemnych liborach a ja mam od stycznia 2014r bez jakichkolwiek ruchów oprocentowanie na poziomie 2,49%.

Skąd bierzecie te wszystkie dane?

Ktoś może coś Wam przysłał?

Do mnie przysyłają raz na dwa lata harmonogram - no chyba, że ma być podwyżka to wtedy nawet co miesiąc, a tak to raz na dwa lata.

Teraz też nie spodziewam się wcześniej harmonogramu niż w grudniu 2015 z czasem obowiązywania na lata 2016 i 2017.

Tak jak wyżej wspomniałem jedynie w przypadku wzrostów tego ichniego przelicznika DBCHF przysyłają zmianę nawet co miesiąc.

• Statystyki: 28 Posty | 230 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek