mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

UNWW

link this post Dodano w 21.02.2015
Czy ktos moze probowal odzyskac Ubezpieczenie Niskiego Wkladu Wlasnego? 
link this post Dodano w 23.02.2015

Chodzi o tę składkę opłaconą na 5 lat ( u mnie na 5) podczas udzielania kredytu czy jakąś późniejszą? U mnie w umowie nie była dopuszczalnA późniejsza składka i bank tego nie pobierał. Mógł sobie sam ubezpieczyć jak chciał, nie wiem czy chciał.

A można odzyskać tę z czasu udzielania kredytu, są jakieś orzeczenia?

Nie chodzi o tę składkę na 5 lat. Też mam to w umowie, ale to dotyczy utraty wartości nieruchomości i nie wiem czy to można jakoś odzyskać (jeszcze nie wiem). Wiem, że składkę UNWW można i można też odzyskać te złodziejskie ubezpieczenie OC Dom Bankassurance na podstawie wyroku sądowego przeciwko Getin Bank (pisaliśmy o tym w innym poście). Wysłałam zapytanie do UOKiK czy bank miał prawo to doliczać do salda kredytu skoro zostało to wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych i odpowiedzieli, że nie i należy im wysłać wezwanie do zapłaty z żądaniem zwrotu całości tych składek od początku okresu kredytowania. Pewnie dostanę odpowiedz negatywną i trzeba będzie z tym iść do jakiegoś prawnika, ale skoro UOKiK twierdzi, że mają to oddać to wychodzi na to, że sprawa powinna być wygrana.

Jeżeli chodzi o UNWW to sprawdz umowe czy takie ubezpieczenie miałeś (jak miałeś wkład własny to być może nie miałeś tego ubezpieczenia)

Poniżej link do jednej kancelarii, która zajmuje się odzyskaniem tego ubezpieczenia. Ich wynagrodzenie to 25 % odzyskanej kwoty, więc nie mamy nic do stracenia.

http://fastlaw.pl/uslugi/banki/zwrot-za-ubezpieczenie-niskiego-wkladu-wlasnego

Również kancelaria Invictus się tym zajmuje. Dostałam od nich odpowiedz następującą:

'Jesteśmy w stanie odzyskać pani pieniądze z UNWW bez żadnych dodatkowych kosztów z pani strony. Nasza kancelaria pokrywa wszystkie koszta związane z procesem i naszym wynagrodzeniem jest nadwyżka kwoty którą uda nam się wynegocjować w sądzie dla naszych klientów'

Jak będę próbować i mam nadzieję, że się uda.

Ja występowałem kilka lat temu do GNB o zwrot ubezpieczenia od niskiego wkładu własnego ale odmówili mi.

Nie dziwi mnie to. Żaden bank tak od siebie nic nie odda bez walki. Warto jednak zlecić to jednej z powyższych kancelarii, zwłaszcza że, jak twierdzą, nic nas to nie kosztuje bo wynagrodzenie pobierają dopiero jak odzyskają pieniądze.

Znalazłem kilka kancelarii Invictus. Mogę prosić o sprecyzowanie o którą chodzi?

www.ubezpieczenia-inwestycyjne.com.pl

e-mail: patryk.gabinowski@ubezpieczenia-inwestycyjne.com.pl

Zaznaczam, ze nikogo tutaj nie reklamuję. Znalazlam te kancelarie przy okazji szukania informacji o UNWW, więc dzielę się innymi bo sama dostałam na tym forum wiele przydatnych wskazówek:)

link this post Dodano w 17.08.2015

TEz cały czas sie zastanawiam jak to jest z tym ubezpieczeń. Nikt nie widział zadnego papieru nawet o tym, w dodatku okazuje sie ze tylko my to placilismy nie bank.

Drugi zarzut to narzucanie firmy ubezpieczeniowej notabene swojej firmy.

link this post Dodano w 26.08.2015
The author has deleted this post (w 26.08.2015)
link this post Dodano w 26.08.2015

Moglby ktos odpowiedziec czy pobrana przez Getin Noble Bank "oplata za niski wklad wlasny" byla ukryta prowizją czy tzw. "ubezpieczeniem". Szczegolowo jak zapisali to w umowie opisalem na forum Metrobank w temacie: oplata za niski wklad wlasny.

Pozdrawiam Lukasz

• Statystyki: 10 Posty | 55 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu