mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Dobra zmiana wg PiS - 15.01.2016 1 CHF = 4,10 PLN

link this post Dodano w 04.04.2016
tufus1:

Jeśli oglądał Pan program "Chodzi o pieniądze", to z tego programu wynika że KNF nie jest instytucją do ochrony klientów banków i firm ubezpieczeniowych.

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego włączył się do procesu, który toczy się przeciwko zakładowi ubezpieczeń. Jeśli ubezpieczyciel przegra, polisolokaty mogą okazać się nieważne. Komisja najwyraźniej chce szybko zamknąć sprawę, argumentując za...ubezpieczycielami

A propo programu, ma być co dwa tygodnie w TVP.

Właśnie słyszałem o tym programie, ale nie oglądałem, a szkoda. O dziwo chyba wszystkie programy TVP1 mają zapis na TVP VOD oprócz tego. Ktos wie gdzie można to obejrzeć?

link this post Dodano w 04.04.2016

Ferenc_Jozsef:

@endriusk
A masz wrażenie że jesteś sfrustrowany? To może prowadzić do incydentów depresyjnych. We własnym interesie powinieneś o tym z kimś merytorycznie przygotowanym porozmawiać. Ja w każdym razie odpadam, w tym kierunku nie mam kompetencji.

Jest mi autentycznie przykro, mam nadzieję, że przezwyciężysz tą frustrację. Tak się nie da funkcjonować w życiu, to prowadzi do wewnętrznej autodestrukcji. Trzymam kciuki.
Pozdrawiam

PS. Nie zauważyłem, abym jakoś stanowczo bronił sektora bankowego. Uważam jedynie, że na tle innych DB nie wypada najgorzej. Ale istnieją kwestie, w których trzeba dochodzić swoich praw, samemu - bank to nie jest ochronka i zarabia pienniądze dla swoich właścicieli. Za poprzedniego rządu pracowałem, teraz tez pracuję. Ale nie sądzę, ze ten rząd dla mnie osobiście jako dla frankowicza dużo dobrego zrobi - to jest inna kwestia. Po prostu starszy jestem, sporo już widziałem, na życie patrzę z innej perspektywy.

Tak mam wrażenie, że jesteś bardzo sfrustrowany, jeżeli o to pytasz. Gdzie byłeś jak twoja koleżanka Kopacz broniła z zaciekłością lwa bangsterki http://www.kredytchf.pl/wplyw-lobby-bankowego/  by za chwilę dumnie ogłaszać w mediach: "Jeśli będę miała do wyboru interes banków albo interes kredytobiorców, stanę po stronie ludzi. Odbędzie się to jednak kosztem polityki banków, a nie budżetu - mówi premier."

http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1361546,Ewa-Kopacz-interes-kredytobiorcow-wazniejszy-od-interesu-bankow

Do kogo ta ściema kolego. Skoro Ci tak dobrze to daruj sobie i idź uświadamiać ludzi gdzieś indziej - tutaj po prostu się marnujesz. Ludzi i tak nie zniechęcisz do walki o swoje, więc skończ już uprawiać ten swój trolling.

Trzeba przyznać, że tekst "starszy jestem, sporo już widziałem, na życie patrzę z innej perspektywy" ubawił mnie do łez - dziękuję za to. Taki mądry ciągle wszystkich uświadamia, a w tej swojej mądrości dał się wrobić w pseudofranki - zachodzę w głowę jak to możliwe, ale to nie mój problem, a Twój chyba też nie, bo przecież masz tak wspaniale w tym DB.

The author has edited this post (w 04.04.2016)
link this post Dodano w 05.04.2016

Tymczasem DB znów w samej "czołówce" rankingów opinii:

http://opiniuj.pl/banki.html

@endriusk
Zupełnie nie wiem, dlaczego wiążesz mnie z Platforma i premier Kopacz. Bynajmniej nie jest to moja kolezanka.  Sfrustrowany też nie jestem, wydaje mi się, ze znalazłem swoje miejsce w zyciu.
Jeśli chodzi o tzw. 'pseudofranki' nie uważam, że dałem się wrobić. W tym artukule a GP można przeczytać, że frankowcy są różni - ja jestem z tych mniej narzekajacych.
Co do walki - walczcie, ale zważajcie, aby ta walka nie była skazana na porażkę od samego początku.
W Polsce już wystarczy martyrologii i glorii dla tych, którzy poświęcili sie dla sprawy w sumie bez sensu
Najefektywniejsza jest walka, co do której wiemy, że zakończy się powodzeniem. Wtedy też się przyłączę. To się nazywa oportunizm.

The author has edited this post (w 05.04.2016)
Ferenc_Jozsef:

@endriusk
Zupełnie nie wiem, dlaczego wiążesz mnie z Platforma i premier Kopacz. 

Dlatego, że o Kopacz piszesz premier, a o obecnym prezydencie prezydęt.

sebim1:
Dlatego, że o Kopacz piszesz premier, a o obecnym prezydencie prezydęt.

@sebim1
Jak można napisać Prezydent o osobie, którra mowi i robi wyłącznie to, co zostanie nakazane przez Wodza Naczelnego? Nie mówiąc o tym, że jako prawnik się totalnie skompromitował.
A na pewno nie jest moim prezydentem, pomimom tego, że to obiecał.

Nevertheless - jestem z nastawienia liberałem, raczej z prawej strony centrum. Trochę technokrata. Kosmopolita.
PO staraciła moje zaufanie, kiedy Jan Vincent wciskał kit, że ogolenie OFE jest naprawą systemu emerytalnego, a nie łataniem dziury budżetowej., żeby się pozbyć problemu na 1,5 roku :-)

Nie mam złudzeń - PiS stosuje dokładnie ten sam manewr - przesuwa 9 miliardów z aukcji LTE z 2015 na 2016. Ale na 2017 już nie będą mieli co przesunąć, a obietnic jeszcze do spełnienia całe mnóstwo: ja czekam na kwotę wolna, potem obniżenie wieku emerytalnego.... etc. Cała litania

link this post Dodano w 06.04.2016

Panowie - może skończmy już z tą bieżącą polityką kto jest za kim i dlaczego: wyjaśniliśmy sobie swoje poglądy w tym wątku kilka postów wczesniej i ustalilismy że nie zmienimy ich pod wpływem forumowej perswazji. Skupmy się więc nad tą jedną sprawą która nas łączy czyli pseudokredycie.

http://kulisy24.com/prawo-i-bezprawie/bankructwa-firm-i-problemy-frankowiczow-wiemy-kto-w-polsce-przyzwalal-na-bezkarne-dzialania-bankow

Z obserwacji zachowania banków w tamtym czasie wynika, że działały one w porozumieniu. Często posługiwały się podobnymi wzorami dokumentów, produkty (struktury opcyjne) były do siebie bardzo podobne (często miały niezwykle zbliżone parametry). Wiele wskazuje zatem, że była to akcja skoordynowana.

W listopadzie 2014 roku szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury zapytał przewodniczącego KNF Andrzeja Jakubiaka, czy podejmowali lub podejmą działania wobec tych informacji.

„Zestawienie ww. informacji wskazuje, że nielegalne działania, do których przyznało się 5 banków wobec regulatorów 3 krajów, mogły mieć związek z tzw. sprawą opcji, jaka wystąpiła na polskim rynku. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że przez nakłanianie polskich firm do zawierania kontraktów opcyjnych w chwili umacniającego się kursu złotówki wobec walut, w okresie 2007 i kolejnych latach, międzynarodowe instytucje finansowe doprowadziły do upadku lub poważnych zawirowań w działaniach setek, jeśli nie tysięcy polskich podmiotów gospodarczych. Sprawa kursu walutowego ma także kluczowe znaczenie dla ok. siedmiuset tysięcy polskich rodzin, obarczonych spłatą tzw. kredytów frankowych. (…)

Nie ulega wątpliwości, że przedmiotem działań wyjaśniających prowadzonych przez trzy nadzory działające w USA, Wielkiej Brytanii i w Szwajcarii nie była sytuacja na polskim rynku i przykłady manipulowania kursem złotego. Nie ulega także wątpliwości, że na polskim rynku doszło do celowego, zaprogramowanego działania, którego ofiarą padły polskie firmy ponoszące miliardowe straty (szacowane na kwotę ok 40 mld złotych), wytransferowane za granicę. Upublicznienie informacji (o przyznaniu się banków – red.) pokazuje, że istnieje możliwość ukarania osób i organizacji odpowiedzialnych za łamanie prawa i podstawowych zasad”.

Odpowiedź Komisji Nadzoru Finansowego sprowadziła się w skrócie do stwierdzenia, że sytuacji w Polsce winien jest kryzys finansowy, który rozpoczął się w 2008 r. po upadku banku inwestycyjnego Lehmann Brothers.

Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało...

The author has edited this post (w 06.04.2016)
link this post Dodano w 09.08.2016
Właśnie minął pierwszy rok prezydentury Andrzeja Dudy. A raczej Pinokia A. Dudy - ot taki mały kłamczuszek, a nosek też mu rośnie?

Oczywiście trudno nie zauważyć faktu, że obecna ustawa prezydencka nijak się ma do zapewnień z kampanii. Inna sprawa, że jednak wyrwanie bankowi spreadu ułatwione ustawą to już kilka(naśćie) tysięcy PLN w kieszeni (lub mniej w saldzie kredytu). Obecnie przechodzę tę drogę niezależnie u Arbitra Bankowego i widzę jak bank mataczy. Sądzę, że mało kto zaryzykuje kilka tysięcy opłat sądowych (stawki dla radców podniesione 22.10.2015 przez dogorywujący rząd PO o 100%, aktualne na dole posta) dla niepewnego wyniku w sądze. Stawki niżej bierzemy "razy dwa" bo przecież płacimy swojemu radcy (chyba że weźmie mniej) i bankowemu w razie przegranej. Choć mamy klauzule niedozwolone w tej sprawie, a jakże ale co z tego, kiedy sądy orzekają czasem dosć dziwnie? Ustawa Dudy, choć nie będąca tym, czym być miała tę sprawę znakomicie uprości i zamiast niepewnej walki w sądach wszytkich instanacji (banki nie odpuszcają do końca jak wiemy z doświadczenia) będą ludzie mieli kasę. Nie zamyka im to drogi do niczego ani nie przekreśla ewentualnych przyszłych ustaw przewalutowujących

Warto zatem zadać sobie pytania:

-czy w sytuacji kiedy Siły Postępu niezbyt przychylnie, delikatnie mówiąc,  patrzą na polski rząd a zachwianie złotówką dla międzynarodowej banksterki nie stanowi pewnie specjalnego problemu można było zrobić coś innego obecnie?

-co było w zamian? Komorowski? ten to by nam przewalutował dopiero...

-czy aby pieszczoch Frau Merkel, niejaki Donald nie miał wyrzucić z rządu każdego, kto ośmeli się mówić o podwyższeniu podatków po czym VAT szybko podskoczył, kwota wolna w PIT nie drgnęła przez 8 lat a abonament miał być haraczem (niektórzy się nabrali i nie płacili, he, he...). A działał ów Donald na spółkę z PBK w warunkach dalece korzystniejszych od obecnych.

No i Duda ma jeszcze 4 lata na to (liczę oczywiście, że weźmie się za temat wcześniej), można go będzie rozliczyć z obietnic w wyborach.

Dlatego aby być uczciwym warto mieć to wszytko na uwadze i nie oceniać wybiórczo, niczym Wybiórcza Gazeta. Tzn można i tak ale wówczas narażamy się na zarzut braku obiektywizmu

Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r.

Stawki minimalne wynoszą przy wartości przedmiotu sprawy:

1)  do 500 zł – 120 zł;

2)  powyżej 500 zł do 1500 zł – 360 zł;

3)  powyżej 1500 zł do 5000 zł – 1200 zł;

4)  powyżej 5000 zł do 10 000 zł – 2400 zł;

5)  powyżej 10 000 zł do 50 000 zł – 4800 zł;

6)  powyżej 50 000 zł do 200 000 zł – 7200 zł;

7)  powyżej 200 000 zł – 14 400 zł.

The author has edited this post (w 09.08.2016)
PAD przed rokiem zlożyl kilka ważnych obietnic w kampanii wyborczej. Dziś z ich realizacją jest problem. Jeżeli faktycznie wierzył że doprowadzi do przewalutowania naszych kredytów po korzystnym kursie, to znaczy, że mimo szczerych chęci był (jest?) niedouczony w tej materii. W przeciwnym wypadku świadomie chcial nas oszukać - chciał, bo nie wszyscy uwierzyli w szczerość tych deklaracji. Zatem, albo PAD jest niekompetentnym lekkoduchem, nie zdającym sobie sprawy z wypowiadanych słów, albo jest politycznym oszustem okłamujacym wyborców, z pełną świadomością swojego cynizmu. Co obstawiacie? Obecny projekt ustawy przyznaje nam - na otarcie łez - prawo do spreadów, PAD raczył dać to, co i tak jest już przesądzone w procesach sądowych. Co ważne, krytyczna ocena poprzednich ekip rządowych nie może stanowić alibi dla obecnej władzy ( my trochę kłamiemy ale jak łgałi poprzednicy ! ) ileż można sie chować w cieniu cudzej nieudolności. Miała być DOBRA ZMIANA a wyszła DOJNA ZMIANA, choć dla dzisiejszych "suwerenów i patriotów" to synonimy.
  • Statystyki: 120 Posty | 461 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek