mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Dobra zmiana wg PiS - 15.01.2016 1 CHF = 4,10 PLN

link this post Dodano w 09.08.2016

"co i tak jest już przesądzone w procesach sądowych"

powiedz czy próbowałeś coś uzyskać w procesie sądowym z bankiem? Bo obawiam się, że nie całkiem wiesz jak to wygląda. Nie każdy zaryzykuje kwotę "x" aby ewentualnie wygrać z bankiem w sądzie podobną kwotę. Ewentualnie nic nie uzyskać i pozbyc się takiej kwoty na bankowych (i własnych) prawników...

Pewnie wygrać można ale nie każdy wygrywa i często po latach dopiero bo banki walczą do końca.

link this post Dodano w 10.08.2016
Zgadza sie - nie sądziłem się bankiem i nie mam tu osobistych doświadczeń, choć i na tym forum można znaleść odważnych, którzy są skłonni iść na wojenkę z bankiem, a w mediach przykłady sukcesów w tych starciach. Co i tak nie zmienia mojej poprzedniej opinii, że spready są na otarcie łez naiwnych, którzy zaufali w szczerość słów PAD. Istota obietnicy została zamieciona pod prezydencki dywan - Pinokio, nic dodać nic ująć. Od samego początku dyskusji w tym wątku pisałem, że nie wierzę w jego zapewnienia, rozwój wydarzeń utwierdza mnie w tym przekonaniu.
link this post Dodano w 11.08.2016

dobra zmiana: nowa pseudo-ustawa do pseudo-kredytów:

http://www.housemarket.pl/finanse/105/nowy_projekt_ustawy_frankowej_gra_na_zwloke,7367.html

link this post Dodano w 11.08.2016
At elka1954. Dobry tekst, ostatnie zdanie w bardziej elegancki sposób stawia znajome nam pytanie "... czy są to działania celowo wprowadzające w błąd kredytobiorców czy nieświadoma radosna interpretacja prawa czy w końcu jawne dążenie do przekreślenia zasady demokratycznego państwa prawnego?".
link this post Dodano w 12.08.2016
Widzę, że jeszcze niektórzy mają wątpliwości co do dyktatorskich metod Kaczyńskiego. Niestety jakieś osły głosowały na PiS i teraz mamy to co mamy. Mam jednak nadzieję, że bezprawie, którego się PiS-owcy dopuszczają wyjdzie im bokiem, a Szydło i Duda staną w końcu przed Trybunałem. Prawda choć nie rychliwa zagna ich w nasze sieci.

cent:
Niestety jakieś osły głosowały na PiS i teraz mamy to co mamy.

Niezależnie od oceny dyktatury lub demokracji w przypadku wygranej tych lub tamtych powstaje pytanie, co byśmy mieli (w sprawie kredytów frankowych, bo innych kwestii chyba nie ma sensu tu rozwijać) gdyby wygrał ktoś inny...

Można pogdybać co byśmy mieli ale łatwiej powiedzieć czego byśmy nie mieli. Gdyby do władzy nie doszła obecna ekipa którą trafnie nazwano sektą, nie byłoby zamieszania z kursem franka z początku br, które podniosło nam raty w pierwszej połowie roku i zainicjowało ten wątek naszego forum. Nie byłoby dojnej zmiany i programu koryto plus, czyli wymiany ludzi na wszelkich możliwych stołkach, zgodnie z zasadą BMW (bierny, mierny ale wierny). Co by zrobiła mafia tłustych kotów w naszym interesie gdyby pozostała u władzy? Raczej niewiele albo i nic, jednak lepiej nie budzić nadziei, jezeli nie ma sie pomysłu jak je zrealizować. Nie mamy szcześcia do wyboru ludzi rządzących naszym krajem. Jednak ostatnie wybory pokazują, że nawet gdyby los nam sprzyjał, to i tak dzieki własnej lekkomyślności dokonamy fatalnego wyboru. Na PIS nie głosowały osły. Poza ludem smoleńskim tak głosowali naiwni i niezadowoleni wyborcy, którzy nie zrozumieli, że "Polska w ruinie" to obietnica zdeterninowana hasłem "damy radę"- w co akurat nie wątpię.

Widzę, że wracamy do polityki - a obiecywałem, że już nie bende.....

Swoje obietnice PAD składał na bazie sterowanego populizmu. Celem było tylko przejęcie władzy, żeby wrócić Polskę do czasów socjalizmu - nomen omen - Narodowego (teraz w Pl wszystko jest Narodowe - rozumiem, że nowy ustrój to będzie Narodowy Socjalizm....czyli PiS to pogrobowiec NSDAP, tylko sobie z tego sprawy nie zdają.....

Co do warstwy ekonomicznej - już po wyborach pisałem, że nowi rządzący to są gospodarczy dyletanci, łącznie z Morawieckim. Jedynie może Szałamacha coś tam rozumie, i wbrew pozorom Glapiński. Na pewno totalnym laikiem jest Prezes - Naczelnik Państwa. A PAD w tym wszystkim, jest zakłamanym cynikiem.
Obiecywał, że będzie też moim prezydentem, a jest pacynką Prezesa. Zupełnie niesamodzielną. Zwróćcie uwagę na 'narrację' Magierowskiego - należy precyzyjnie analizować słowa obietnic prezydęta.... Obiecał, że projekt złoży w Sejmie.... no i jakiś złożył. Po roku. A Sejm go teraz może uwali....

A jak nie uwali, to Sasin odtrąbi sukces - według zasady sowieckiej: całe szczęście, że tylko pobili, bo przecież mogli zabić. No to się cieszcie ze zwrotu spreadów. Ja czekam tylko na spełnienie jednej obietnicy PAD, tej o dymisji.... Ale się nie doczekam. PAD to jest jak dla mnie żenująca postać.
Po zakończonej kadencji - uczciwej pracy to on nie znajdzie. Może nie będzie musiał, jak ustawowo podyższą uposażenie byłych prezydentów - ale tylko tych popieranych przez PiSs

Co do zwrotu spreadów - pożywiom - uwidim. Banki ewentualny zwrot obwarują zastrzeżeniami w aneksach. Nie ukrywam - wystąpie o zwrot spreadów, niemniej - poczekam na doświadczenia pierwsych beneficjentów tej ustawy, kiedy w końcu wejdzie w życie.... Jak sobie przypominacie - aneksu o spłatę w CHF też nie podpisywałem.... Podejrzliwy jestem jeśli idzie o aneksy....

Nb - od początku niemal intryguje mnie taka koincydencja - PiS - piss off - verpiss dich
w każdym przypadku negatywna konotacja (trudne słowo....)

The author has edited this post (w 12.08.2016)
link this post Dodano w 27.08.2016

http://wyborcza.pl/1,75968,20599652,najbardziej-proniemiecki-rzad.html

Warto przeczytać. Wizja tyleż sugestywna, co niepocieszająca. A niestety rrealistyczna....

link this post Dodano w 27.08.2016

http://wyborcza.pl/1,75968,20599652,najbardziej-proniemiecki-rzad.html

Warto przeczytać. Wizja tyleż sugestywna, co niepocieszająca. A niestety rrealistyczna....

• Statystyki: 120 Posty | 461 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek