mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Dobra zmiana wg PiS - 15.01.2016 1 CHF = 4,10 PLN

link this post Dodano w 17.01.2016
sorry miało być @ FJ

siegie:
FJ@ Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienia. Kurs sprawiedliwy wyszedł mi super: 2,25. Czyli prawie dwa razy mniej niż obecny. A brałam kredyt chyba po najgorszym kursie świata: niecałe 1,91! Tymczasem złożyłam pozew przeciwko DB, bo czuję zbyt wielką irytację mając świadomość, że mój kredyt (spłacony już w 1/3) już od bardzo dawna opiewa na ponad milion, a nigdy z milionem (złotych oczywiście) nie miał nic wspólnego. Myślę, że tylko droga sądowa coś może dać. Co do obietnic politycznych nie mam złudzeń, lecz z zaciekawieniem śledzę wszystkie newsy frankowe, starając się mimo wszystko zbytnio nimi nie ekscytować.

Którą kancelarię Pani wybrała i dlaczego, jeśli mogę spytać? W następnym tygodniu jest też rozprawa przeciwko DB w Warszawie.

Czy ktoś ma linka o kalkulatora na 600 miesięcy .W dostępnych poblokowali komórkę zakładając że nie jest możliwi kredyt na 600 miesięcy .SIC! A jednak życie znów zaskoczyło excela.

link this post Dodano w 18.01.2016
Ferenc_Jozsef:

Co do kursów 2 dnia miesiąca - śledziłeś korelacje odchyłek od kursu średniego NBP na ten dzień?
Spreadu DB nie podnosi. Rozwwiąaniem to jest po prostu samodzielna spłata w innym dniu.

Ważna przesłanka (chyba, że prezes faktycznie jest personą pokroju Impreatora Palpatinea i kieruje też amerykańskim nadzorem bankowym):

http://biznes.pl/magazyny/finanse/deutsche-bank-zaplaci-2-5-mld-usd-kary-za-manipulowanie-stopa-libor/2w6wqr

Sam zresztą o tej dziwnej korelacji pisałeś:

http://kupfranki.pl/networks/forum/thread.27660

Ferenc_Jozsef:
Odnośnie tego kursu z 02.03.2010 też zauważyłem powrót DB do starych zwyczajów związanych z podwyższaniem kursu w dniu, z którego kurs stanowi podstawę do wyliczenia raty. Kiedyś już tak było, potem sprawa się unormowała.

Ja od dawna juz spłacam na techniczne i się od tego uniezależniłem, ale chodzi o zasadę, że mamy tu do czynienia z podmiotem, który trudno obdarzyć zaufaniem, a dwie sprawy przeze mnie wymienione we wczesniejszym poście to tylko wierzchołek góry lodowej niedopowiedzeń i manipulacji.

@ a.s004 PZ Capital. Piersze informacje o nich znalazlam na tym forum, ale potem umowilam sie na spotkanie i ta rozmowa mnie utwierdzila w przekonaniu.

@Premio
Prawda - DB robił takie numery. Ale to było 5 lat temu. Ponieważ dla mnie od początku to miało nikłe   znaczenie, byłem ciekaw, czy ktoś kontrolował to ostatniio. Zwiększyli też kiedyś spread, po wprowadzeniu rekomendacji S II, która umożliwiała spłatę w walucie - spread skoczył do 10%. Wcześniej był ciut niższy.

Z założenia nie liczę, że jakikolwiek bank będzie altruistycznie trzymał strone konsumenta. Za stary jestem. Nie takie rzeczy widziałem. Itak się ciesę, że nie mam kredytu w Getinie.

Ferenc_Jozsef:

Z założenia nie liczę, że jakikolwiek bank będzie altruistycznie trzymał strone konsumenta. Za stary jestem. Nie takie rzeczy widziałem.

Ja jednak odróżniłbym instytucję, która swoje działanie opiera na zaufaniu (w końcu w swoich sejfach trzyma fizycznie tylko max. 12-14% powierzonych sobie depozytów), kiedyś (dosyć żartobliwie patrząc z dzisiejszej perspektywy) określaną "instytucją zaufania publicznego" od np.: handlarza na arabskim bazarze. W tym drugim przypadku ostrożność i ograniczone zaufanie było i jest jak najbardziej wskazane. Jak się po kilku latach doswiadczeń okazało w tym pierwszym teraz już też. Po tym wszystkim co się wydarzyło już chyba każdy mający do czynienia z jakimkolwiek bankiem wchodzi do takiej placówki z "plecami mocno opartymi o ścianę" żeby ochronic swoją tylną częścia ciała przed pewnymi czynnościami, że się tak ironicznie wyrażę.

Ferenc_Jozsef:

I tak się ciesę, że nie mam kredytu w Getinie.

Jedna sprawa w której możemy się zgodzić w 100%

Swoją drogą na dniach miałem telefon z open finance (ta sama stajnia co getin jakby ktoś nie wiedział), który jednym tchem mówiąc jakie to złe są "polisolokaty, struktury i inne wynalazki" zaoferował po chwili jako bezpieczną i lepszą od lokat opcję ... obligacje korporacyjne. Nic się jednak nie nauczyli i sami sobie kręcą pętlę na szyję.

The author has edited this post (w 18.01.2016)

Tam gdzie mieszkam - Getin jest daleko od ulicy.
Bardzo mnie to cieszy, bo gdyby tak nie było, przechodząc obok musiałbym iść drugą stroną ulicy.

Od Getina trzymam się na dystans. A to paradoksalnie polski bank!

link this post Dodano w 19.01.2016

Za to założyciel z ciekawym życiorysem, zwłaszcza "burzliwą młodością" że się tak wyrażę .

https://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Czarnecki

link this post Dodano w 19.01.2016

Witam,

Ja mam pytanie które dotyczy kursu sprawiedliwego, na jakiej podstawie jest on wyliczany?

Przyglądając się i robiąc wyliczenia w kalkulatorze stworzonego przez Kancelarję Prezydenta najbardziej preferowany jest rok 2008 tz. ktoś kto brał kredyt w 10.2005 przy kursie 2,53 będzię przeliczany po kursie 3,63, w roku 2008 przy kursie 2,03 odda po kursie 2,16, w przypadku gdy w 2009 po kursie 2,83 przeliczony kurs to 3,58. Nie potrafię znaleźć tutaj sprawiedliwości?????

• Statystyki: 120 Posty | 461 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek