mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Dobra zmiana wg PiS - 15.01.2016 1 CHF = 4,10 PLN

link this post Dodano w 04.02.2016

http://samcik.blox.pl/2016/02/Niedobrze-Ta-niebezpieczna-procedura-podobno-jest.html

Powyżej dobra zmiana według PO i Trybunału Konstytucyjnego, tak to tylko w Polsce.

Szkoda że Stanisława Bareji już nie ma, byłaby dobra komedia.

Ale to przecież tylko ludzie ludziom zgotowali ten los.

The author has edited this post (w 04.02.2016)
link this post Dodano w 04.02.2016

@Skyrobek

gadzam się z tym, że artykuł jaki wrzuciłem zawierał manipulację. Doskoale pokazałeś na czym ona polegała. Zauważ jednak, że osobiście nie napisałem, że Lidl zapłacił miliard podatku - CITu było w tym jedynie 125 mil. Sam mam wewnętrzną satysfajcję, że potrafie czytać ze zrozumieiem

W zakresie takich manipulacji - Sasin nie przekona mnie, nawet jak powtórzy miliopn razy, że dokonano rażącego naryszenia procedury przy wyborze sędziów TK. Zauważ, że on nnigdy nie mówi, na czym to 'rażące' naruszenie polegało. Ai to nie było naruszenie, ani rażące - to jest kwestia wykładni przepisu, naciąganej, i do tego nie zgadzają się z nią czołowi prawnicy Ale 'ciemny lud' to kupi - i ludzie pamietają, "rażące naruszenie".

Do tego artykułu, który zalinkowałeś nie wchodziłem, ale fakty są takie, że skale wpłat podatkowych ujawnniłdotąd tylko Lidl. Marketów nie bronię, ale jeśli ktoś zainwestował w ich budoweę- oczekuje odpowiedniego zwrotu z zainwestowanego kapitału. Chyba sie to finansowo określa rate of return.

http://wyborcza.biz/biznes/1,147768,19578849,decydujaca-proba-dla-ministra-finansow-pawla-szalamachy.html
Tutaj są dane - za 2014 600 ml zł podatku CIT. Mało. Sam JMD to sprzedaż na poziomie 35 miliardów rocznie. Pytanie jakie sieci mają koszty. Kto broni skierować tam kontrolerów z UKS (no fakt, za chwilę będą likwidowane UKSy i Urzędy Skarbowe) i skkontrolować, czy ujawnione koszty podatkowe są zasadne?

Jasne, że sieci będą starały się zarobić jak najwięcej. Jak tego nie robią, mają problemy - tak jak Carrefour czy Tesco - przynajmniej jeślichodzi o społki matki. Karstadt też właściwie upadł. Właściciele kapitału oczekują zwrotui z inwestycji, klienci niskich cen - efektem jest gnębieie dostawców i pracowików. Nie mam z tym problemu - zróbmty bojkot najgorzszych sieci, a pracownicy niech złoża wypowiedzenia. Są firmy, które pracowników szukają. Tylko tutaj problemem jest ich bierność i ten brak aktywności. Zgoda - państwo może w pewnym zakresie wpływać na ten stan rzeczy, ale nie rozwiąże problemu w całości. Żebby było jasne - PO zostało ukarane za nnicnierobienie słusznie. Sam kiedyś do nich w tej sprawie pisałem - że źle skończą. Ignorowali takie głosy - i dostali za swoje. Nie bronie wcale PO. Ale nie masz wrażenia, że obecna ekipa w pierwszym rzędzie jest zainteresowana zaspokojenniem swoich ludzi? Jeśli jest problem z kokursami - ok, staram sie poprawić kokursy. Ale oni wolą je zlikwidować, żeby stołki porozdawać tym, co lepiej nawilżą

Jeśli chodzi o opłaty licencyjne za brandy typu "Orange", to sam pracuję w takiej firmie. Ale z drugiej strony - jak trzeba, to własciciel finansuje potrzebne inwestycje, i rezygnuje czasowo z wpłat, kiedy firma jest w trudniejszej sytuacji, bo polski rynek siada. I do tego - pracownik ma w tej firmie określone zaczenie i wartość. Znowu - zwrot z zainwestowanego kapitału - uwierz sa firmy, które przeznaczają go na inwestycje. W te sposób możesz inwestować w trych krajach, gdzie chwilowo ponosisz straty, albo budować swoją działalność od zera w krajach, gdzie jeszcze nie masz odpowiedniego poziomu przychodów

Ale ciesze się, że jesteś asertywny na manipulacje, ktore fundują związki zawodowe. A górnicy za chwilę wyjdą na ulice.  I w tym zakresie też mam do PO zastrzeżenia, że próbowała pudrować wrzoda zamiast rozwiązać problem. Ale czy PiS robi inaczej? Pomysł połączenia kopalni ze spółkamim energetycznymi to jest coś innego? (Zaczęła to PO) A jak Ci się podoba pomysł połączenia LOTu z PKP cargo Buhahahah - przylecisz do Warszawy samolotem, do Dawidgrodu pojedziesz węglarką (oczywiście po wykupieniu miejscówki). Prawdziwy system transportu intermmodalnego

Najgorsze dla mnie jest zupełna nieprzewidywalność tego, co obecnie może być wymyśloe. A ktokolwiek cokolwiek wymyślni, chyba masz świadomość, że autoryzacja pani premier i prezydenta nie wystarczy....

@tufus
To nie PO wymyśliła BTE. Trybunał zastosował ogolnie przyjęty okres, który jest na poprawienie prawa przez parlament. To PiS zaczął uchwalać ustawy - o zasadniczym znaczenniu - bez vacatio legis.
Co do różnych qyroków, to nie system jest zły, tylko sędziowie różni. Sądzisz, że banki przekupują sądy?

The author has edited this post (w 05.02.2016)
link this post Dodano w 02.04.2016
Ferenc_Jozsef:

No i niestety odbiegłem.... - ale CHF spadł do 4,02 - wygląda, że spekulanci przesunęli trochę kapitału do USA licząc na podwyższenie stóp procentowych przez FED. Ale na to są marne szanse wg mnie, i ten kapitał zaraz wróci.

Ośmieszasz się tym swoim politykowaniem.

Jak kurs rośnie to za przeproszeniem ględzisz, że to wina "Dobre Zmiany" i wystraszonych nią spekulantów a gdy kurs spada to dzięki nieokreślonym spekulantom, których nie interesuje polityka(?!).

CHF/PLN po 3,89 

Poczekaj kolego na próby domknięcia budzetu na 2017r. i związany z tym deficyt. Tego się poważnie obawiam.

The author has edited this post (w 02.04.2016)

@Ferenc_Jozsef

Ależ Ty jesteś troskliwy i dbasz, aby ten rząd za dużo dobrego nie zrobił dla ludzi. Gdzie byłeś za rządów poprzedniej ekipy? Roznosiłeś ulotki? Ty się poprostu marnujesz na tym forum i wciąż zachodzę w głowę co Ty tutaj jeszcze robisz, bo skoro Tobie jest tak dobrze to po co dołączyłeś do forum, gdzie są tacy frustraci jak np ja. Ach już wiem, jesteś głosem rozsądku i obrońcą uciśnionych banków.

PS: Nie zapomnij wystawić za miesiąc marzec faktury dla bangsterki za hejt na ich cześć i dyscyplinowanie niewdzięcznych "pseudo frankowiczów".

@endriusk
A masz wrażenie że jesteś sfrustrowany? To może prowadzić do incydentów depresyjnych. We własnym interesie powinieneś o tym z kimś merytorycznie przygotowanym porozmawiać. Ja w każdym razie odpadam, w tym kierunku nie mam kompetencji.

Jest mi autentycznie przykro, mam nadzieję, że przezwyciężysz tą frustrację. Tak się nie da funkcjonować w życiu, to prowadzi do wewnętrznej autodestrukcji. Trzymam kciuki.
Pozdrawiam

PS. Nie zauważyłem, abym jakoś stanowczo bronił sektora bankowego. Uważam jedynie, że na tle innych DB nie wypada najgorzej. Ale istnieją kwestie, w których trzeba dochodzić swoich praw, samemu - bank to nie jest ochronka i zarabia pienniądze dla swoich właścicieli. Za poprzedniego rządu pracowałem, teraz tez pracuję. Ale nie sądzę, ze ten rząd dla mnie osobiście jako dla frankowicza dużo dobrego zrobi - to jest inna kwestia. Po prostu starszy jestem, sporo już widziałem, na życie patrzę z innej perspektywy.

The author has edited this post (w 02.04.2016)
link this post Dodano w 03.04.2016

Panowie, 

zostawcie te pawie pióra. Bo staniecie się indorami. 

Każdy ma rację, każdy inną, swoją. To podstawa różnorodności. A wzajemne pomawianie sprowadza dyskusr do emocjonalnych pyskówek. 

link this post Dodano w 04.04.2016

Ferenc_Jozsef:

bank to nie jest ochronka i zarabia pienniądze dla swoich właścicieli.

Oczywiście, że nie jest ochronką. Jednak nie zaprzeczysz, że wmawiano nam za to, że jest "instytucją zaufania publicznego" pod "specjalnym nadzorem państwa w postaci KNF" - świadczyły o tym m.in. specjalne uprawnienia, które banki wtedy posiadały, np. niesławny BTE - czy inne firmy do "zarabiania pieniędzy dla swoich właścicieli" dysponowały takimi narzędziami wobec swoich klientów?

Dlatego też jednak wymaga się od nich więcej, chociażby nie oferowania przeciętnym klientom produktów o tak wielkim ryzyku - do banku szło się z zaufaniem takim jak idzie się do apteki, wierząc że faktycznie sprzedają Ci tam lek, który Cię wyleczy a nie otruje. Chyba, że Ty po każdej wizycie u lekarza sprawdzasz najpierw jego, potem aptekę i na końcu lek, bo inaczej "widziały gały co brały" a przysięga Hipokratesa to banał, bo przecież lekarz i apteka są podmiotami gospodarczymi, których funkcją jest zarabianie na siebie (no bo charytatywnie nie działają, nieprawdaż)?

Premio1:

Ferenc_Jozsef:

bank to nie jest ochronka i zarabia pienniądze dla swoich właścicieli.

Oczywiście, że nie jest ochronką. Jednak nie zaprzeczysz, że wmawiano nam za to, że jest "instytucją zaufania publicznego" pod "specjalnym nadzorem państwa w postaci KNF" - świadczyły o tym m.in. specjalne uprawnienia, które banki wtedy posiadały, np. niesławny BTE - czy inne firmy do "zarabiania pieniędzy dla swoich właścicieli" dysponowały takimi narzędziami wobec swoich klientów?

Dlatego też jednak wymaga się od nich więcej, chociażby nie oferowania przeciętnym klientom produktów o tak wielkim ryzyku - do banku szło się z zaufaniem takim jak idzie się do apteki, wierząc że faktycznie sprzedają Ci tam lek, który Cię wyleczy a nie otruje. Chyba, że Ty po każdej wizycie u lekarza sprawdzasz najpierw jego, potem aptekę i na końcu lek, bo inaczej "widziały gały co brały" a przysięga Hipokratesa to banał, bo przecież lekarz i apteka są podmiotami gospodarczymi, których funkcją jest zarabianie na siebie (no bo charytatywnie nie działają, nieprawdaż)?

Jeśli oglądał Pan program "Chodzi o pieniądze", to z tego programu wynika że KNF nie jest instytucją do ochrony klientów banków i firm ubezpieczeniowych.

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego włączył się do procesu, który toczy się przeciwko zakładowi ubezpieczeń. Jeśli ubezpieczyciel przegra, polisolokaty mogą okazać się nieważne. Komisja najwyraźniej chce szybko zamknąć sprawę, argumentując za...ubezpieczycielami

A propo programu, ma być co dwa tygodnie w TVP.

tufus1:

Jeśli oglądał Pan program "Chodzi o pieniądze", to z tego programu wynika że KNF nie jest instytucją do ochrony klientów banków i firm ubezpieczeniowych.

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego włączył się do procesu, który toczy się przeciwko zakładowi ubezpieczeń. Jeśli ubezpieczyciel przegra, polisolokaty mogą okazać się nieważne. Komisja najwyraźniej chce szybko zamknąć sprawę, argumentując za...ubezpieczycielami

A propo programu, ma być co dwa tygodnie w TVP.

Po prostu coraz bardziej wychodzi (co wiele osób widziało ale nie była to wiedza powszechna) że byliśmy przez lata bantustanem który miał dostarczać rynku zbytu i taniej siły roboczej  zagranicznym i rodzimym "inwestorom" unikającym opodatkowania a instytucje państowe opłacane z podatków, mające stać na straży intereresów obywateli nie robiły tego. Przykłady można mnożyć ale po co? Kto chce - znajdzie, kto nie chce i tak uzasadni "że swoboda zawierania umów", "że własność" , "że prawa inwestorów" to rzecz święta. Zaś "dura lex sed lex" i tym podobne komunały, którymi uczeni prawnicy i "eksperci" karmią skołowaną gawiedź która mimo to nie rozumie czemu skoro jest tak super i Unia nas finansuje to jest coraz bardziej do dupy a piękną autostradą za oknem nażreć się nie da.

Już za komuny było, że to nie socjalizm był winny tylko wypaczenia. A koń jaki jest, coraz więcej ludzi dostrzega.

Wydaje się  że to ma szanse sie  zmienić pod obecnymi rządami, które może nie są idealne ale jakoś wydają sie bardziej sprawiedliwe i dbające raczej o ludzi a nie o korporacje. Czy faktycznie się to zmieni czy też zabraknie w pewnym momencie ludzi ideowych i staniemy się po raz kolejny przedniotem manipulacji przekręciarzy wspartych mądrym gęganeim wszelkiej maści speców od usprawiedliwiadania mniej lub bardziej jawnego złodziejstwa? Zobaczymy.

The author has edited this post (w 04.04.2016)
  • Statystyki: 120 Posty | 461 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek