mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Honorowy Tytuł Bankstera Roku

link this post Dodano w 11.02.2017

Coś cicho o wydarzeniach z 10 lutego 2017.... Jeden wywiad w radio z rana.... a na giełdzie wzrosty wartości banków o 5,2 mld złotych!!! I to nie wyniki o tym zadecydowały, to tylko wywiad Pierwszego Naczelnika! Zachował się jak dziewczynka z zapałkami. Nie wiem w co oni grają, chyba sami nie wiedzą. A na pewno - co już zresztą PiSałem - są gospodarczymi dyletantami. Łącznie z ministrem finansów i rozwoju niestety. A będzie jeszcze gorzej.

Jak PiSałem, że te wszystkie obietnice są funta kłaków warte - miałem wrażenie, że jestem mieszany z błotem. Teraz mam gorzką satysfakcję. Teraz można protestować na Krakowskim Przedmieściu i na Nowej - Grodzkiej do woli. A usłyszycie: Walcie się, co nam zrobicie? Wynik wyborów z 2015 to była największa tragedia w XXIw. A to jeszcze nie koniec.
Janickiego wywalili z TVPiS, kto teraz szepnie coś do Ucha Prezesa?

Naprawdę chcieliścię żyć w Polsce, która wstała z kolan, żeby się zaraz wywrócić? Gratuluję!

PS. Wczuwając się w pewną narrację - Dla JarKacza oprócz Człowieka Wolności, proponuję tytuł Bankstera Roku! A frankowicze mogą iść do sądów. Tylko za moment to będą sądy ludowe, a te mogą różnie orzekać.

The author has edited this post (w 11.02.2017)
link this post Dodano w 13.02.2017

Wydaje mi się, że jesteś niekonsekwentny albo nie rozumiem Twojego podejścia. Z jednej strony chyba około roku temu wieszczyłeś w jakimś wątku krach gospodarczy, gwałtowny spadek wartości PLN i jeszcze inne plagi egipskie (mają nastapić, o ile dobrze pamiętam, około marca 2017) wynikłe z nieodpowiedzialnego działania tej ekipy. Z drugiej strony wypowiedź Kaczyńskiego, że nie będzie specjalnych regulacji dla frankowiczów traktujesz z jakąś dziwną satysfakcją. A przecież, jak się wydaje, to podejście jest właśnie wyjściem naprzeciw Twoim oczekiwaniom: prowadzić odpowiedzialną politykę, nie denerwować banksterki działaniami mającymi ratować kieszeń chciwym frankowym cwaniaczkom, którzy nie umieli  przeczytać prostej umowy a teraz płączą aby im pomagać z podatków. Ogólne: nie podskakiwac finansjerze, która uderzona we własne interesy mogłaby sporo namieszać osłabiając np. złotówkę. Czyli Kaczyński robi sporo aby nie mogły się ziścić Twoje kassandyrczne prognozy. PiS w tym względzie idzie (mniejsza o to, dlaczego i czy wyborcom sie to podoba czy nie) w ślady PO, która robiła dobrze wszystkim korporacjom i państwom naokoło tylko nie polskim obywatelom. Ale co by te pisiory nie zrobiły - będzie źle.

Ale to się nie trzyma kupy: albo Naczelnik i jego pacynki są be bo rozwalają gospodarkę przez nieodpowiedzialne populistyczne działania, doprowadzą banki do upadku przez co te banki się na nas odegrają, albo są cacy bo kosztem narażenia się wyborcom (załóżmy dla uproszczenia, że frankowicze to w większości wyborcy PiS właśnie) jednak realizują ostrożną politykę w trudnych czasach. Zatem wszystkie Twoje obawy i zarzuty nie mogą być chyba prawdziwe.

Wygląda to na to, że strzelasz do PiS z czego się tylko da, nie patrząc na sprzeczności a obiektywizm każe dostrzegać pozytywne działania mimo niechęci politycznych.

link this post Dodano 6 dni temu

@Skyrobek

Przecież wszystko się sprawdza - sprzeczności nie widzę:

1. gospodarka się wywróci, może nie w I kwartale, ale się wywali - akurat dzisiaj KE obniżyła szacunek wzrostu nPKB dla Polski. 500+ i obniżenie wieku emerytalnego (=deficyt w FUS coraz większy) - przy malejącym tempie wzrostu PKB = na dłuższą metę to nie ma szans na powodzenie.
A Pisiewicze Cię nie irytują? Prezes kombinatu koksowniczego po znajomości w miejsce fachowca.

2. Co do legislacji w zakresie Frankowiczów - wszystkie obietnice z kampanii wyborczej były patykiem na wodzie PiSane. 'Ciemny lud' to kupił - i teraz można go dymać. Przy okazji - zdemoluje się liberalne państwo prawa. Naczelnik nie ma nawet konta w banku - myślisz, że obchodzą go Frankowicze?

A ludzie tak chcieli Zmiany..... naprawdę takiej?
Satysfakcję mam, goowno z tego będzie - tzw. lan Morawieckiego to są gruszki na wierzbie.
Europa się skonsoliduje i pójdzie do przodu, Polska PiS zostanie odstawiona na boczny tor.

Nie masz wrażenia, że w państwie PiS coś nie trybi? Renacjonalizacja? Reindustrializacja? ROTFL
Poproszę o przykład sprawnie działającej spółki Skarbu Państwa, która nie jest źródłem paszy dla Pisiewiczów wszelkiej maści, a także nie korzysta z jakiejś formy państwowego monopolu i dałaby sobie radę w wolnej gospodarce bez pomocy Państwa.

Nie wszystko mi się w PiS podoba, choć generalnie kierunek jest OK. To, co piszesz można oceniać różnie, warto jednak spojrzeć przez pryzmat tego, co było za POprzedników lub mogło być dalej, gdyby np. wygrała .Nowośmieszna czy inna partia dziwnego pochodzenia. Tu zdania mamy raczej rozbieżne i nie ma co wałkować. Ale ja nie o tym chciałem tylko o tym, że nie można walić cały czas w ten nieszczęsny PiS nie patrząc  na sprzeczności. Wycofanie ze szkodliwych obietnic (Twoim zdaniem szkodliwych a moim zdaniem w obecnym czasie trudnych do zrealizowania z uwagi na sytuację międzynarodową) powienieneś mimo wszystko docenić. Nawet Grzegorz Totalny to zrozumiał i jest ostatnio jakby mniej totalny bo chyba zauważył że zbytnia totalność bywa przeciwskuteczna. Ludzie mają swój rozum, trochę zobaczyli kulisów "robienia POlityki" przez Partię POdwyższonych Standardów i młotkowanie Kaczyńskim bez konta, żony i prawa jazdy, które było dobre 10 lat temu, już się przeżyło. Pewnie dlatego, że nasłuchaliśmy się u Sowy tych z kontami, żonami i prawem jazdy...

The author has edited this post (6 dni temu)

Panowie po co te kłótnie. To i tak nic nie zmieni, PIS oszukał wyborców zresztą nie jest to pierwsza i ostatnia partia która oszukała wyborców. Panie Ferenc_Jozsef niech Pan nie mówi że liberalna partia typu PO jest tak super, mówi i pisze Pan o rozwoju proszę obejrzeć ostani odcinek programu "Chodzi o pieniądze" co robi się z firmami które mają dobre pomysły, innowacyjne pomysły, PO również nic z tym nie robiła. Tym krajem rządzą nieudacznicy, chodzi tylko o stołki, koryto i kasę dla swoich, w dupie ma się zwykłego człowieka.

Jakie kłótnie? po prostu zgodnie stwierdzamy fakt, że PiS nie wywiązał się i raczej nie zamierza wywiązać się z obietnicy wyborczej. A w zasadzie Duda się nie wywiązał bo nie pamiętam czy PiS coś obiecywał frankowiczom przed wyborami do Sejmu. Przyjmijmy dla uproszczenia, że to Kaczyński + pacynki. Inna sprawa to okoliczności dlaczego tak postępują. Cynicznie oszukali czy też zaszło coś innego, że nie mogą? Czy reforma sądów jaką prowadzi PiS coś w sytuacji frankowiczów zmieni? Może sędziowie będą bardziej brali pod uwagę pewne uwarunkowania, które nie tak często brali do tej pory. Mieli jakieś niejasne zobowiązania wobec banków? może tak,  może nie, mniejsza o to.

Pytanie zatem czy PiS oszukał, czy raczej nie wywiazał się z obietnicy z uwagi na jakieś uwarunkowania. Bo oszustwo jednak zakłada plan niewywiazania się a tu mogło być tak, że poświęcili tę obietnicę dla innych ważnych kwestii. Że PiS nie pierwszy, który tak postąpił, też fakt. W końcu PO nie obniżyło VAT z 23% jak planowało. Nie mogli? Może nie mogli a może nie chcieli wziąć się za uszczelnianie VAT jak należy co pomogłoby obniżyć stawkę. O to zresztą wiele osób, które na tych VATowych machlojach się pasło za czasów PO ma do dziś pretensje do PiS, bo im kurek zakręcono. Oczywiście nie powiedzą wprost, tylko krzyczą, że TK, demokracja, czarny protest i takie tam. Ale szczerze PiS nie lubią właśnie za to, że im się gorzej teraz żyje. Sam znam takich. Co więcej, rozumiem ich.

Ale nie o to mi chodziło, tylko o to, że nie można komukolewiek, nawet jak go bardzo nie lubimy, zarzucać czegoś (rujnowanie gosporarki i banków) i jednocześnie czegoś przeciwnego (wycowanie siez tego rujnowania). To nie ma sensu.

Co co tego, że PiS walczy tylko o stołki, koryto, kasę nie dyskutuję choć w 100% się nie zgadzam.  To byt duże uogólnienie, co nie znaczy, ze tak się nie zdarza. Jednak Jackiewicza odwołali. Można powiedzieć, że to za mało, może tak. Że w dupie ma człowieka też chyba nie całkiem tak jest. W końcu 500+ to ich pomysł. Wiem, nie wszyscy dostali, zrujnuje to nas, kiełbasa wyborcza, nic to nie da, patologia przepije, na dzietność nie wpłynie itp. Ale jednak trudno zaprzeczyć: jest to jakiś program socjalny dla zwykłych ludzi, jakich jest wiele na zachodzie, który to Zachód jest dla nas wzorem a którego inni nie wprowadzili bo od 25 lat się nie udało. Prościej było wypychać rodziny z dziećmi, albo i bez dzieci, za granicę  Z ocenami warto trochę poczekać. W końcu POprzednicy 8 lat pracowali na swoje spektakularne sukcesy, z których owoców teraz korzystamy

The author has edited this post (6 dni temu)

Są to kłótnie, głowinie polityczne. A na tym forum to chyba chodzi o coś innego, co zrobić żeby coś zrobić.

Znalazłem coś takiego:

https://pomocfrankowiczom.pl/

Umowa Fortis Banku zgodna z prawem

Czy ktoś z forumowiczów posiada wzór takiej umowy z powyższym bankie, chciałbym to porównać z umową z DB Bankiem w którym mam kredyt. Pan Jacek Czabański twierdzi że umowa jest tak zapisana że trudno ją podważyć.

Ty należałoby pytać o umowę z FortisBankiem: http://kupfranki.pl/networks/forum/category.5248

Ale w tym threadzie forumowicze zapadli chyba w letarg. Pewnie mają jakieś inne forum.

My się nie kłócimy na forum - wymieniamy poglądy
Ja mam do PiS antypatię, ponieważ jest to partia o starświeckich poglądach, a w zasadzie partia opiera sie tylko i wyłącznie na myśli politycznej Naczelnika, i nie przyjmuje do wiadomości, że ktoś myśli inaczej. A on nie potrafi wyzwolić się z XiXw.

Co do wycofywania się PiS z pewnych opbietnic - chodziło mi raczej o trochę inne przesłanie:
Te obietnice z gruntu były mała realne, PiS obiecywał wszystkim wszystko. Zastanawia mnie - kto w te obietnice uwierzył?

Ja jestem liberałem, do tego co osiągnąłem doszedłem sam własną pracą, nikt mi nie pomagał.
PO przestałem popierać, kiedy zaczęła pewne rzeczy robić 'dla świętego spokoju'. Rozpoczęcie demontażu systemu OFE i pranie mózgów na tą okazję, to była tylko propaganda, która służyła załataniu dziury w ZUS na jakiś czas. Ale ten wrzód wyjdzie. Ja na emeryturę z 'bezpiecznego' ZUS nawet nie liczę.

500+ jakieś korzyści przynosi - problem z tym, że ten program jest po prostu na kredyt.  Kto go spłaci?
Nie krytykowałem założeń - motywy są szczytne, tylko podstawy niepewne.

To nie są dyskusje oderwane od rzeczywistości - Na chwilę obecną od skłócenia się ze wszystkimi naokoło wartość złotówki nie urośnie. Lepiej, aby PiS się do prywatnego sektora nie mieszał. Ponieważ teraz w Polsce wszystko jest Narodowe, to co jest teraz wdrażane to nic innego niż Narodowy Socjalizm. To nie kojarzy mi się najszczęśliwiej. Jak na razie żaden system polityczno-gospodarczy, opierający się na zasadzie Każdemu według Potrzeb, (a nie wedłuyg zdolności) się nie sprawdził.
Problemem jest to, że Naczelnik profilatycznie otacza się ludźmi, którzy niewiele sobą prezentują. I to te osoby, mierne, ale wierne - mają zarządzać naszym życiem. I to mi doskwiera.

link this post Dodano 3 dni temu
"My się nie kłócimy na forum - wymieniamy poglądy" ..... Taaaak dyskutujemy jak fanatyk z ateistą, chyba już coś pisałem na ten temat. Ja niezmiennie robię za ateistę. Już dawno straciłem wszelkie zludzenia. Wczoraj był wersal, ośmiorniczki i leniwe koty. Dzis mamy bizancjum, husarię drogową i patriotów przedniego sortu. Rząd, sejm, senat i prezydent nic nie znaczą, liczy się tylko naczalnik z żoliborza. A za nim ....cyniczna sekta opętana żądzą władzy, kasy i niestety bliska celu. Czy to już nie czas włączyć myślenie? Oj. Ciemność widzę, ciemność......
link this post Dodano 3 dni temu

@Ferenc_Jozsef:

"Co do wycofywania się PiS z pewnych opbietnic - chodziło mi raczej o trochę inne przesłanie:
Te obietnice z gruntu były mała realne, PiS obiecywał wszystkim wszystko. Zastanawia mnie - kto w te obietnice uwierzył?"

No wielu uwierzyło skoro wygrali wybory (ale nie wiem czy badano preferncje wyborcze frankowiczów w 2015,  bo chyba zakładasz, że głosowali na PiS). Podobnie, wcześniej wielu uwierzyło PO, że dokona cudów bo tacy eleganccy, europejscy, żony mają i konta w bankach. Faktycznie dokonałi cudów ale nie całkiem takich jakich wielu oczekiwało...

W 2015 sporo wyborców uwierzyło dziwnemu tworowi z kropką w nazwie i o niejasnym finansowaniu, który wyskoczyl jak diabeł z pudełka i oświadczył że teraz bęzdie nowocześnie i ma receptę na wszytkie problemy po czym stracili subwencje. Ciekawe czy mąż Myszki Agresorki był planowany na ministra Finansów Przykro patrzeć jak do władzy pchają się oszuści albo dyletanci.

A komu Ty uwierzyłeś (o ile gosowałeś w wyborach)? Co Cię przekonało?

w sprawie wiary w obietnice polecam Kazika.

https://www.youtube.com/watch

Z drugiej strony komuś trzeba uwierzyć. A PiS ze szkodliwych (Twoim zdaniem) obietnic się wycofał za co, powienieneś go jednak pochwalić.

• Statystyki: 10 Posty | 24 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek