mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

co mi grozi za NIEPODPISANIE aneksu

link this post Dodano w 14.02.2017

Witam

Wziełam kredyt hipoteczny na mieszkanie mojej mamy.Teraz mieszkanie mama przepisała mi.Wysłałam akt darowizny,ubezpieczyłam na swoje nazwizko....Bank wysłał mi aneks w którym...

-mama nie moze mieszkać dozywotnio(tak jest w akcie notar.)MUSI SIĘ ZRZEC-tego nie chcę robić

-podpisy kredytobiorców(z jednym nie mam kontaktu)

-zapłacić 1000zł za aneks

NINIEJSZY ANEKS WYGASA JEŻELI W TERMINIE DO KWIETNIA NIE ZOSTANĄ SPEŁNIONE WARUNKI JAK WYŻEJ !

Mam czas do kwietnia.Co się stanie po tym czasie?Czy jest jakaś kara ?

Moze jest tu ktoś madrzejszy ode mnie i potrafi pomóc

Dziekuję

The author has edited this post (w 15.02.2017)
link this post Dodano w 15.02.2017

Jeśli dobrze rozumiem:

-Kredyt miałaś i dalej masz Ty (wspólnie z innymi, ale nie wspólnie z mamą, tylko mieszkanie było mamy?).

-teraz w akcie notarialnym darowizny wpisaliściie dożywotnią możliwość mieszkania dla mamy.

Teraz bank chce abyście (kredytobiorcy sami czy łacznii z mamą?)podpisali jakiś aneks. Ale co w tym aneksie jest w zasadzie wpisane? Rezygnacja z tego zapisu o dożywotnim mieszkaniu? Coś jeszcze?

Rozumem, że ten zapis im może przeszkadzać o tyle, że nawet jak przestaniesz spłacać kredyt to zostają z mieszkaniem w którym jest dożywotnio Twoja mama. Z tym mają problem?

Może po prostu zapytaj ich co zrobią jak nie podpiszesz w tym terminie (nie mów na razie, że nie chcesz, tylko np. że nie ma kontaktu z innymi kredytobiorcami bo wyjechali za granicę). Jesli powiedzą, że wypowiedzą umowę poproś o podstawę. Powinna być zapisana w umowie, nie mogą sobie ot tak wypowiedzieć bo nie chcesz podpisać jakiegoś aneksu. Swoją drogą zastanawiam się czy te zapis w akcie jest ważny skoro bank ma wpis w hipotece a ten zapis jednak zmienia warunki. Trzeba by spytać prawnika. A notariusz nic nie mówił, że  taki zapis nie obowiązuje bez zgody banku?

The author has deleted this post (w 15.02.2017)
The author has deleted this post (w 15.02.2017)
chciałam wysłać ten anek ale nie mogę.........

wyślij mailem =

The author has edited this post (w 15.02.2017)
The author has deleted this post (w 05.04.2017)
  • Statystyki: 7 Posty | 11 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek