mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Co się dzieje ze złotówką?

link this post Dodano w 17.05.2017
Jak w temacie i jakie są prognozy na przyszłość?
link this post Dodano w 17.05.2017
Może faktycznie gospodarka ruszyła wbrew mrocznym prognozom kilku kolegów z tego forum sprzed około roku i szykuje się pewne umocnienie naszej waluty. Pytanie na jak długo i do jakiego poziomu.
link this post Dodano w 31.07.2017

Teraz około 3,7 PLN,analitycy mówią że w połowie 2018 po 3PLN. Jakie jest Wasze zdanie?

Kiedy przewalutowywać aby spać spokojnie?

link this post Dodano w 07.08.2017
Jako jeden z przywołanych przez Premio1 pesymistów życzyłbym wam i sobie też, aby moj pesymizm okazał się nietrafioną przepowiednią. Umocnienie złotówki - moim zdaniem - jest związane z umocnieniem euro wobec franka, gdyby nasza gospodarka ruszyła - niczym wycinka w puszczy, to i euro by taniało, jeżeli kurs eurochf dojdzie do poziomu 1,2 to prawdopodobnie za franka zapłacimy ok 3,5 zł i dalej nie myślę wróżyć, za to sukcesywnie dokupuję franki na kolejne raty,
link this post Dodano w 08.08.2017

Ja zgadzam się z Deutschefrankiem. To co tera widzicie to efekt umacniania się Euro wobec dolara. Z Euro jest sorelowana złotówka, ponieważ gospodarka polska jest mmocno związana z europejską, natomiast ponieważ Szwajcaria jest poza UE tn efekt jest mniejszy, a wzrost gopodarczy w UE na pewno na gospodarkę szwajcarską jakoś wplynie, niemniej jej część nie jest z gospodarką UE wprost skorelowana, komplementarna. Ja się zastanawiałem co będzie. Na razie niewiele, SNB nie będzie nic robił. Na razie Libor 1R wzrósł z -0,60 do ca.-0,50%. Dalej jest pod kreską.

Przelomowy będzie wzrost stopy procentowej, ale to dopiero wtedy jak spekulanci znajdą sobie inny cel i przestaną traktować franka jak bezpieczną opcję na przeczekanie. Popatrzcie co się od dluższego okresu dzieje ze złotem.

Jak frank będzie juz tańszu SNB zacznie podnosić stopy procentowe, LIBOR był kiedyś duuuużo wyższy niż dziś. I wtedy wartość CHF też może zacząć rosnnąć, ale to wedlug mnie jest jescze daleko w czasie.

Generalnie słaby CHF jest korzystny dla ekporterów. Więcej ruchu będzie dopiero  razie perspektywy wzrostu inflacji.
http://www.bankier.pl/kredyty-hipoteczne/stopy-procentowe/libor

W tym momencie trzeba będzie coś zrobić. Tak ja to widzę, ale zastrzegam, że na przykład chwilowej hossy na polskiej giełdzie nie przewidziałem, choć retrospektywnie stwierdzam, że można się było jej spodziewać.

I jeszcze ciekawe z onetu:
http://biznes.onet.pl/waluty/analizy/frank-wczoraj-bezpieczna-przystan-jutro-goracy-kartofel/l5rsfp

The author has edited this post (w 08.08.2017)
  • Statystyki: 5 Posty | 17 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek