mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

BZWBK kupuje DB Polska

link this post Dodano w 11.12.2017

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bz-wbk-deutsche-bank-polska-santander,155,0,2392987.html

The author has edited this post (w 11.12.2017)
link this post Dodano w 14.12.2017

A jednak to prawda. Co się stanie z naszymi kontami? I jak będzie wyglać spłata kredytu?

ocelowo kredyty mieszkaniowe i pożyczki hipoteczne denominowane w walucie obcej będą w dalszym ciągu obsługiwane przez Deutsche Bank Polska S.A., ponieważ portfel tych produktów został wyłączony z transakcji. Także w przypadku, jeżeli posiadają Państwo kredyt mieszkaniowy / pożyczkę hipoteczną udzieloną pierwotnie w walucie obcej, która została następnie przewalutowana na kredyt mieszkaniowy / pożyczkę hipoteczną w złotych polskich, Deutsche Bank Polska S.A. będzie nadal obsługiwał Państwa kredyt / pożyczkę.

Rachunki bieżące zostaną przeniesione do BZ WBK S.A. i wszelkie usługi związane z rachunkami będą docelowo świadczone przez BZ WBK S.A. Główne operacje związane z kredytem mieszkaniowym lub pożyczką hipoteczną denominowaną w walucie obcej, w tym sprawdzanie salda, zmiany umowy, informacje na temat kredytu itp., będą dostępne w Deutsche Bank Polska S.A. przez telefon, w bankowości internetowej oraz przez stronę internetową i e-mail. Bezpłatna spłata kredytu w gotówce będzie możliwa w oddziałach BZ WBK S.A., oraz drogą elektroniczną z rachunku bieżącego przeniesionego do BZ WBK S.A."

A ja nie chcę rachunku w BZWBK i co?

The author has edited this post (w 14.12.2017)
link this post Dodano w 15.12.2017

@tufus

Nie jesteś sam. W zależności od tego co dostaniemy z BZ WBK zdecyduję. Mam zapisane w umowie, że konto osobiste mam prowadzić w Deutsche Banku, a nie w WBK. Zamknie się ten rachunek jakby co.

Gorzej z darmową kartą kredytową.

link this post Dodano w 17.12.2017

A macie w umowie wpisaną obniżkę marży pod warunkiem przelewu wynagrodzenia w odpowiedniej kwocie? Bo być może szykuje się powtórka z DnB:

http://samcik.blox.pl/2015/02/Nieprzyzwoitosc-Bank-ostro-podnosi-klientom-raty.html

link this post Dodano w 18.12.2017

Premio1:

A macie w umowie wpisaną obniżkę marży pod warunkiem przelewu wynagrodzenia w odpowiedniej kwocie? Bo być może szykuje się powtórka z DnB:

http://samcik.blox.pl/2015/02/Nieprzyzwoitosc-Bank-ostro-podnosi-klientom-raty.html

Witam,

Właśnie ja tak mam. Ale bank BZWBK kupuje tylko konta a nie kredyty w CHF, a umowę o kredyt

podpisałem z DB bank a nie z BZWBK. Mjałem kiedyś konto w BZWBK i nie chcę tam wracać.

Nie wiem gdzie się spytać jak wygląda taka sytuacja pod względem prawnym?

The author has edited this post (w 18.12.2017)

Konto do przelewu wynagrodzenia pewnie masz standardowe, więc z automatu przejdzie do BZWBK.

W tym momencie można co najwyżej zapytać w placówce albo na infolinii, ale wiadomo że ich odpowiedź nie będzie wiążąca. Chyba najpewniejsze byłoby zapytanie złożone na piśmie w formie reklamacji, bo na nie muszą odpowiedzieć na piśmie w 30 dni. Nie wiem natomiast czy można złożyć taką reklamację przed wystapieniem zdarzenia, czy musisz poczekać aż Cię faktycznie przeniosą i wtedy dopiero reklamować podnosząc fakt, że nie chcesz być klientem BZWBK/Santander.

The author has edited this post (w 18.12.2017)
Według mnie jest to trochę dziwne rozumowanie. Db bnak nie może przecież sprzedać kredytów walutowych nie pozwoli mu na to KNF w DB banku mam konto techniczne na które mogę przelewać raty i bank musi mi to umożliwić. Jestem wolnym człowiekiem i nie mogą o tak sobie mnie sprzedać, chyba niewolnictwo zpostało już dawno zniesione. Ale spytam się u Rzecznia Finansowego co w takiej sytuacji.

Konto na które przelewasz raty jest kontem technicznym i pewnie jego nie będą mogli przenieść, więc będzie je prowadził dalej ten okrojony DB. Natomiast konto, na które przelewasz wypłaty, jest kontem komercyjnym i przeniosą je pewnie z automatu do BZWBK.

Oczywiście, że jest to niewolnictwo, ale sprytnie nazwane "promocją", z której możesz zawsze zrezygnować i mieć wyższe oprocentowanie kredytu. Wyzwaniem jest to, aby dalej być objętym "promocyjnym" oprocentowaniem, ale jednocześnie nie posiadać konta w BZWBK. Pewnie jest to możliwe, ale zapewne trzeba będzie się z DB poboksować włączając w to RF i UOKiK.

Na tym etapie Rzecznik Finansowy odpowie Ci, że nic nie może zrobić dopóki nie złożysz reklamacji w Banku, który Ci potem odmówi. Oni dopiero wtedy mogą podjąć działania, po odmownej odpowiedzi banku.

• Statystyki: 8 Posty | 11 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek