mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

BZWBK kupuje DB Polska

link this post Dodano w 11.12.2017
 • Na górę

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bz-wbk-deutsche-bank-polska-santander,155,0,2392987.html

The author has edited this post (w 11.12.2017)
link this post Dodano w 14.12.2017
 • Na górę

A jednak to prawda. Co się stanie z naszymi kontami? I jak będzie wyglać spłata kredytu?

 

ocelowo kredyty mieszkaniowe i pożyczki hipoteczne denominowane w walucie obcej będą w dalszym ciągu obsługiwane przez Deutsche Bank Polska S.A., ponieważ portfel tych produktów został wyłączony z transakcji. Także w przypadku, jeżeli posiadają Państwo kredyt mieszkaniowy / pożyczkę hipoteczną udzieloną pierwotnie w walucie obcej, która została następnie przewalutowana na kredyt mieszkaniowy / pożyczkę hipoteczną w złotych polskich, Deutsche Bank Polska S.A. będzie nadal obsługiwał Państwa kredyt / pożyczkę.

Rachunki bieżące zostaną przeniesione do BZ WBK S.A. i wszelkie usługi związane z rachunkami będą docelowo świadczone przez BZ WBK S.A. Główne operacje związane z kredytem mieszkaniowym lub pożyczką hipoteczną denominowaną w walucie obcej, w tym sprawdzanie salda, zmiany umowy, informacje na temat kredytu itp., będą dostępne w Deutsche Bank Polska S.A. przez telefon, w bankowości internetowej oraz przez stronę internetową i e-mail. Bezpłatna spłata kredytu w gotówce będzie możliwa w oddziałach BZ WBK S.A., oraz drogą elektroniczną z rachunku bieżącego przeniesionego do BZ WBK S.A."

 

A ja nie chcę rachunku w BZWBK i co?

The author has edited this post (w 14.12.2017)
link this post Dodano w 15.12.2017
 • Na górę

@tufus

Nie jesteś sam. W zależności od tego co dostaniemy z BZ WBK zdecyduję. Mam zapisane w umowie, że konto osobiste mam prowadzić w Deutsche Banku, a nie w WBK. Zamknie się ten rachunek jakby co.

Gorzej z darmową kartą kredytową.

link this post Dodano w 17.12.2017
 • Na górę

A macie w umowie wpisaną obniżkę marży pod warunkiem przelewu wynagrodzenia w odpowiedniej kwocie? Bo być może szykuje się powtórka z DnB:

http://samcik.blox.pl/2015/02/Nieprzyzwoitosc-Bank-ostro-podnosi-klientom-raty.html

link this post Dodano w 18.12.2017
 • Na górę

Premio1:

A macie w umowie wpisaną obniżkę marży pod warunkiem przelewu wynagrodzenia w odpowiedniej kwocie? Bo być może szykuje się powtórka z DnB:

http://samcik.blox.pl/2015/02/Nieprzyzwoitosc-Bank-ostro-podnosi-klientom-raty.html

 

Witam,

Właśnie ja tak mam. Ale bank BZWBK kupuje tylko konta a nie kredyty w CHF, a umowę o kredyt

podpisałem z DB bank a nie z BZWBK. Mjałem kiedyś konto w BZWBK i nie chcę tam wracać.

Nie wiem gdzie się spytać jak wygląda taka sytuacja pod względem prawnym?

 

The author has edited this post (w 18.12.2017)
link this post Dodano w 18.12.2017
 • Na górę

Konto do przelewu wynagrodzenia pewnie masz standardowe, więc z automatu przejdzie do BZWBK.

W tym momencie można co najwyżej zapytać w placówce albo na infolinii, ale wiadomo że ich odpowiedź nie będzie wiążąca. Chyba najpewniejsze byłoby zapytanie złożone na piśmie w formie reklamacji, bo na nie muszą odpowiedzieć na piśmie w 30 dni. Nie wiem natomiast czy można złożyć taką reklamację przed wystapieniem zdarzenia, czy musisz poczekać aż Cię faktycznie przeniosą i wtedy dopiero reklamować podnosząc fakt, że nie chcesz być klientem BZWBK/Santander.

The author has edited this post (w 18.12.2017)
link this post Dodano w 18.12.2017
 • Na górę
Według mnie jest to trochę dziwne rozumowanie. Db bnak nie może przecież sprzedać kredytów walutowych nie pozwoli mu na to KNF w DB banku mam konto techniczne na które mogę przelewać raty i bank musi mi to umożliwić. Jestem wolnym człowiekiem i nie mogą o tak sobie mnie sprzedać, chyba niewolnictwo zpostało już dawno zniesione. Ale spytam się u Rzecznia Finansowego co w takiej sytuacji.
link this post Dodano w 18.12.2017
 • Na górę

Konto na które przelewasz raty jest kontem technicznym i pewnie jego nie będą mogli przenieść, więc będzie je prowadził dalej ten okrojony DB. Natomiast konto, na które przelewasz wypłaty, jest kontem komercyjnym i przeniosą je pewnie z automatu do BZWBK.

Oczywiście, że jest to niewolnictwo, ale sprytnie nazwane "promocją", z której możesz zawsze zrezygnować i mieć wyższe oprocentowanie kredytu. Wyzwaniem jest to, aby dalej być objętym "promocyjnym" oprocentowaniem, ale jednocześnie nie posiadać konta w BZWBK. Pewnie jest to możliwe, ale zapewne trzeba będzie się z DB poboksować włączając w to RF i UOKiK.

Na tym etapie Rzecznik Finansowy odpowie Ci, że nic nie może zrobić dopóki nie złożysz reklamacji w Banku, który Ci potem odmówi. Oni dopiero wtedy mogą podjąć działania, po odmownej odpowiedzi banku.

 • Statystyki: 8 Posty | 11 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

 • Szukaj:

 • Nazwa serwisu

  kupfranki.pl
  inicjatywa społeczna

 • Właściciel serwisu

  rafal_lyczek

 • Utworzono dnia

  05.02.2009

 • Użytkownicy

  18355

 • Język

  polski

powered by mixxt
 • v1.1.1
 • (highfive)