mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Bankructwo hipoteczne

link this post Dodano w 17.02.2011

Właśnie po trzech latach spłacania kredytu średnio 2,7 tys miesięcznie, dowiedzialam się że z 425 tys mam do oddania do Gettin banku 635 tys.

Co w skróce oznacza że nawet jak uda mi się sprzedać mieszkanie za tyle co je kupiłam to zostaje z kredytem 210 tys PLN - powiedzmy dodatkowej kawalerki ktrorej nie mam!

Czy ktoś z mądrych tu ma jakąś radę? pomysł? Ja juz naprawde nie daje rady sama Raty mialy wynosić duzo mniej a teraz nie mam nawet mozliwości spłaty czy powrotu do puntu wyjścia sprzed 3 lat..  Mimo trzech lat spłacania jestem w pozycji gorszej niż początkowo:(

Czy są jakieś mozliwości inne niż płacenie bankowi za nic..?

link this post Dodano w 02.08.2011

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest chyba emigracja. Inaczej całe życie będziesz harowała na bankierów. Wiem, że to trudne, ale sam jestem w podobnej sytuacji - już rozglądam się za pracą poza krajem. W Polsce nie da się już żyć z takim kredytem. Na niższy kurs CHF-a raczej bym nie liczył. Spekulanci (pewnie w większości banki) nie pozwolą mu spaść zbyt szybko.

Sorki, że dopiero teraz odpisuję ale właśnie się zarejestrowałem.

Pozdrawiam.

link this post Dodano w 15.05.2015

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,17919687,Proces_ws__kredytu_frankowego__Bank_przegral_.html#Czolka3Img

pod powyższym artykułem jest dużo komentarzy. Pozwolę sobie zacytować jednego z komentujących: em239:

"Reprezentujący kredytobiorczynię mec. Górski triumfował: - Sąd w sposób abuzywny [niedopuszczalny - red.] dokonał naliczenia odsetek. Powinien to zrobić, obliczając zgodnie z kursem franka do złotego w dniu zawarcia umowy - uważa Górski.

Tymczasem bank chciał pobierać odsetki zgodnie z kursem w dniu spłaty, na dodatek wynikającym z własnej, bankowej tabeli.

- Na pewno jest to wyrok korzystny dla frankowiczów i niekorzystny dla banków. Niezależnie od tego, co się teraz stanie, może dojść do kolejnych procesów w podobnych sprawach wytaczanych przez klientów przeciw bankom - uważa Górski.

Jeszcze bardziej od banków zawiodły instytucje państwowe, które, albo pozostały bierne, albo sprzyjały takim bantustanowym standardom. Okazało się, że w tym państwie nie ma instytucji, której misja obejmowałaby rzeczywistą pomoc w przypadku tak oczywistego oskubania prawie 1 milliona obywateli. Ale za to są co najmniej dwie instytucje, które maja strzec dobrobytu banków: NBP i KNF – prezesi mianowani przez premiera. Prezesem NBP jest Belka – bez komentarza, a ten z KNFu był podwładnym Gronkiewicz-Waltz.
Kredyt we frankach w długim terminie będzie po prostu niespłacalny. Kolejna dewaluacja złotego i znowu kredyt urośnie. Problemem nie jest drogi frank, ale to, że złotówka spada do poziomu śmieciowego. Złotówka spada, bo jedyny pomysł obecnych (2015) rządzących na polską gospodarkę to tania siła robocza, a drogą do tego to niskie płace i słabnąca złotówka. Słaba złotówka zubaża wszystkich, nie tylko frankowców. I prawdą jest, że rząd mógł ogłosić „zieloną wyspę” po kryzysie 2008 roku głównie dzięki spłatom frakowców. I prawdą jest, że Polska biednieje także dlatego, bo jeden milion ludzi jest dojona przez banki zamiast zwiększać wewnętrzny popyt na usługi i towary. Rząd, który na to pozwala nie ma kwalifikacji moralnych ani profesjonalnych do rządzenia."

The author has edited this post (w 15.05.2015)
Nic dodać, nic ująć. Lepiej bym tego nie napisała. A wybory już niedługo... I to nie jedyne.

to, broń Boże, nie agitacja wyborcza, ale...

http://biznes.onet.pl/waluty/wiadomosci/andrzej-duda-na-pomoc-frankowiczom/y71j6y

Ciekawe co z tych obietnic zostanie, jak wygra. Kaczyński mówił o przewalutowaniu po kursie sprzed 15 stycznia, czyli ud...ieniu w podwyższone saldo. Kto uwierzy i komu?

• Statystyki: 6 Posty | 132 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek