mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Rusza inicjatywa społeczna KupFranki.pl

link this post Dodano w 19.02.2009
Inicjatywa słuszna jeśli chodzi o wykorzystywanie dyrektywy. Nie jestem ekspertem, dlatego proszę o "naprostowanie" moich wątpliwości. Czy czasem zbyt duży popyt na walutę obcą (w tym przypadku franka), nie spowoduje deprecjacji naszej waluty (Złotego)? Jeśli moje rozumowanie jest sluszne to dyrektywa ta może nieźle nas pogrążyć (a właściwie sami siebie pogrążymy masowo rzucając sie do kupowania waluy obcej).
link this post Dodano w 19.02.2009
Gratuluję pomysłu. Po reklamie w TVP przybyło nas dużo w serwisie. Mam nadzieję, że wspólnie uda mam się zaoszczędzić trochę kasy.
Pozdrawiam
link this post Dodano w 21.02.2009
"adammo":

Gratuluję pomysłu. Po reklamie w TVP przybyło nas dużo w serwisie. Mam nadzieję, że wspólnie uda mam się zaoszczędzić trochę kasy.
Pozdrawiam

Cieszę się, że jest nas coraz więcej.Duża grupa ludzi może więcej zrobić.Pozdrawiam
"kris":

Inicjatywa słuszna jeśli chodzi o wykorzystywanie dyrektywy. Nie jestem ekspertem, dlatego proszę o "naprostowanie" moich wątpliwości. Czy czasem zbyt duży popyt na walutę obcą (w tym przypadku franka), nie spowoduje deprecjacji naszej waluty (Złotego)? Jeśli moje rozumowanie jest sluszne to dyrektywa ta może nieźle nas pogrążyć (a właściwie sami siebie pogrążymy masowo rzucając sie do kupowania waluy obcej).

W ubiegłych latach ilość kredytów udzielanych we frankach była rekordowa wysoka a frank był nawet po 2 złote. Dlatego myślę że zapotrzebowanie na obcą walutę to tylko jeden czynnik którego interpretację końcową i tak ustala wielki świat finansów....
Pzdr
"kris":

Tez nie jestem ekspertem ale pojmuje to tak:

Popyt nic a nic nie wzrasta w zwiazku z tym ze go tutaj pokazujemy - on juz istnieje: wszyscy kupujemy co miesiac te wszystkie franki ladnie podliczone tutaj, bo czym jest splata raty? Kupieniem od swojego banku tylu frankow ile bank chce od nas, po cenie jaka za te franki bank nam oferuje. Po czym nastepuje drugi krok: "oddajemy" te franki bankowi splacajac nalezna mu franciszkanska rate od franciszkanskiego kredytu Zwykle jest to tak urzadzone ze mozna nie zauwazyc ze sa to DWIE rozne operacje (kroki).

A nam tutaj chodzi wylacznie o to od kogo i za ile te franki kupic - niekoniecznie od swojego banku, po nie najkorzystniejszej cenie.

Jesli jakis ekspert zechce potwierdzic lub zaprzeczyc to zapraszam
wwalker:

...Kupieniem od swojego banku tylu frankow ile bank chce od nas, po cenie jaka za te franki bank nam oferuje. Po czym nastepuje drugi krok: "oddajemy" te franki bankowi splacajac nalezna mu franciszkanska rate od franciszkanskiego kredytu Zwykle jest to tak urzadzone ze mozna nie zauwazyc ze sa to DWIE rozne operacje (kroki).

A nam tutaj chodzi wylacznie o to od kogo i za ile te franki kupic - niekoniecznie od swojego banku, po nie najkorzystniejszej cenie.

Dobrze mówisz "wwalker".
The author has edited this post (w 21.02.2009)
link this post Dodano w 22.02.2009
Czy ktoś może mi przybliżyć treść dyrektywy KNF, o której mowa?
"5.2.4. Na wniosek klienta bank powinien dokonać zmiany sposobu spłaty kredytu indeksowanego do waluty w taki sposób, aby spłata następowała w walucie indeksacyjnej. Zmiana sposobu spłaty powinna dotyczyć wszystkich rat od daty zmiany umowy. Bank nie może ograniczać w umowie kredytu możliwości pozyskania przez klienta waluty przeznaczonej na spłatę kredytu do zakresu usług oferowanych
przez bank"
The author has edited this post (w 22.02.2009)
Dzięki za odpowiedź. Czy to oznacza składanie podobnego wniosku co miesiąc, czy działało by to w formie jednorazowego zlecenia - od dzisiaj chcę sam pozyskiwać franka na rynku?

Jak to ma działać w praktyce - konto walutowe w banku i sami dokonujemy wpłaty lub przelewu w CHF?
link this post Dodano w 23.02.2009
shodan:

Dzięki za odpowiedź. Czy to oznacza składanie podobnego wniosku co miesiąc, czy działało by to w formie jednorazowego zlecenia - od dzisiaj chcę sam pozyskiwać franka na rynku?

Jak to ma działać w praktyce - konto walutowe w banku i sami dokonujemy wpłaty lub przelewu w CHF?

Kredyty w CHF dzielą się na dwie grupy klientów
1grupa ma kredyt w CHF i płaci bankowi w CHF
2grupa ma kredyt w CHF ,raty ma w CHF,ale płaci bankowi w złotówkach równowartość raty CHF

Dyrektywa ta pozwala jednorazowo zmienić kredyt ,żeby nie płacić bankowi w złotówkach ,ale we frankach. Dzięki temu nie jesteś skazany na płacenie za franki w złotówkach po kursie banku w którym brałeś kredyt. Możesz kupić gdziekolwiek,w kantorze lub innym banku który ma lepszy kurs wymiany.
Dyrektywa to możliwość wyboru - gdzie chcesz kupić franki - a nie bycie skazanym na kurs banku.
Brak konkurencji powoduje że banki robią sobie żarty z różnicami kursowymi i niektóre mają na bardzo niekorzystnym poziomie.

Jak będziesz już miał kupione franki ,to można je będzie wpłacić w kasie czy przelać ,ale tu już trzeba uważać na ewentualne dodatkowe opłaty.
Pzdr

The author has edited this post (w 23.02.2009)
  • Statystyki: 39 Posty | 14582 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek