mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Rusza inicjatywa społeczna KupFranki.pl

link this post Dodano w 23.02.2009
Jasne. Ja należę niestety do tej drugiej grupy
Pisalem juz o tym w komentarzu do info o Inicjatywie ale to nie bylo odpowiednie miejsce na dyskusje.
Prawda jest taka ze jesli (JESLI) ten pomysl wypali to zysk bedzie groszowy.
Jak ktos sie spodziewa ze Franek_Kolesa zalatwi franki o 20 groszy tansze niz sredni kurs sprzedazy danego dnia to jest w bledzie ... to bedzie moze 2 grosze ..
dla 300CHF daje to 6PLN oszczednosci minus oplaty za prowadzenie konta walutowegi i przelewy
globalnie w przeciagu 30 lat to faktycznie sa MILIONY a moze i MILARDY ... ale dla mnie i dla ciebie to kilka, kilkanascie zlotych oszczednosci miesiecznie ... NIE MA SZANS NA WIECEJ ..
"marcindu":

Pisalem juz o tym w komentarzu do info o Inicjatywie ale to nie bylo odpowiednie miejsce na dyskusje.
Prawda jest taka ze jesli (JESLI) ten pomysl wypali to zysk bedzie groszowy.
Jak ktos sie spodziewa ze Franek_Kolesa zalatwi franki o 20 groszy tansze niz sredni kurs sprzedazy danego dnia to jest w bledzie ... to bedzie moze 2 grosze ..
dla 300CHF daje to 6PLN oszczednosci minus oplaty za prowadzenie konta walutowegi i przelewy
globalnie w przeciagu 30 lat to faktycznie sa MILIONY a moze i MILARDY ... ale dla mnie i dla ciebie to kilka, kilkanascie zlotych oszczednosci miesiecznie ... NIE MA SZANS NA WIECEJ ..

1.Koszty utrzymania konta walutowego - jak wszystko- zależne od banku ,czasem zerowe
2.Koszty przelewu walutowego są jak w/w - ale czasem fakt, znaczne
3.Spreed w jednym banku wynosi 15groszy a w innym 40groszy. Na jakiej podstawie wyliczyłeś że zysk będzie tylko 2grosze? Nie wiadomo jaka będzie oferta - więc dlaczego zakładać że będzie tak źle ??
4. Ideą akcji jest nie tylko kupno tańszego franka

Przy symulacji mojego osobistego kredytu zysk nawet na 5groszach to zysk w skali całego kredytu co najmniej 15tyś. złotych.
Pozdrawiam
Świetny pomysł. Jak brałem kredyt to pierwsze pytałem o możliwość spłaty kredytu we frankach. Na kilkanaście banków które odwiedziłem żaden z doradców nawet nie chciał o tym słyszeć. Uważam , że taka oddolna (mam nadzieję) inicjatywa skłoni banki mimo wszystko do konkurencji, a w konsekwencji w bliższej lub dalszej perspektywie wymusi konkretne działania. Oby tak było...Pozdrawiam.
link this post Dodano w 24.02.2009
1)Pojawiają się pytania na ile różnica w mixxt będzie atrakcyjna dla "kowalskiego" ?
2)Dane dotyczące kredytów nie można brać poważnie bo nie są weryfikowane oraz obligatoryjne. Czyste dane statystyczne. Czy będą te dane weryfikowane jeśli tak to jak?
3)Czy osoby spekulujące walutami, właściciele kantorów, spółki,lub inne banki i kasy, będą również dokonywać zakupu walut w mixxt.
4)Czy naprawdę międzynarodowy lobbing będzie rozmawiał i tworzył precedens oraz uczestniczył w konstytuowaniu się organizacji mającej na celu odebranie im władzy ?
5)Czy nie prościej było by zwrócenie się do banku polskiego o przejęcie i regulację zobowiązań ?
Państwo ze swej strony pomogło by Bankowi w realizacji ?

The author has edited this post (w 24.02.2009)
link this post Dodano w 24.02.2009
wojcis9550:

1)Pojawiają się pytania na ile różnica w mixxt będzie atrakcyjna dla "kowalskiego" ?
2)Dane dotyczące kredytów nie można brać poważnie bo nie są weryfikowane oraz obligatoryjne. Czyste dane statystyczne. Czy będą te dane weryfikowane jeśli tak to jak?
3)Czy osoby spekulujące walutami, właściciele kantorów, spółki,lub inne banki i kasy, będą również dokonywać zakupu walut w mixxt.
4)Czy naprawdę międzynarodowy lobbing będzie rozmawiał i tworzył precedens oraz uczestniczył w konstytuowaniu się organizacji mającej na celu odebranie im władzy ?
5)Czy nie prościej było by zwrócenie się do banku polskiego o przejęcie i regulację zobowiązań ?

Witam !
Ad.1. Tego jeszcze nie wie nikt , ale jeśli będzie to nawet 2-3gr to warto.
Ad.2. A po co ? To są dane orientacyjne, reszta wyjdzie w praniu. Osobiście nie sądzę, żeby różnica przekroczyła 10%. Krótko: Cena nie zmieni się znacznie, jeśli zamówisz 2 mln zamiast 2,2 mln CHF (a to dopiero dane z 14 dni !!!). W odpowiedniej chwili sam będziesz decydował: czy ?, ile ? i za ile ?
Ad.3. Oby było ich jak najwięcej - przełoży się to na spadek ceny tak w mixxt jak i w kantorach
Ad.4. Będzie, jeśli będzie mógł zarobić
Ad.5. Prościej, tak, rosądniej, nie. Lepiej brać udział w procesie dynamicznym i mieć wszystkie możliwości, niż decydować się na kolejny cyrograf, a zapewne w takiej formie mogłoby to być zrealizowane. Aha i jeszcze jedno, żeby była jasność: Państwo Polskie jeszcze nigdy nie pomogło swoim obywatelom, nigdy i nigdzie.
The author has edited this post (w 24.02.2009)
link this post Dodano w 25.02.2009
pisza o serwisie na 4tej stronie metra!!!!!
Witam wszystkich i gratuluję pomysłu. Zebranie całej grupy ludzi powoduje efekt skali i stawia grupę w zdecydowanie mocniejszej pozycji negocjacyjnej ceny zakupu CHF od podmiotów zewnętrznych. Poza tym jak to się mówi w kupie raźniej, można wymienić się doświadczeniami i wspólnie rozwiązać jakiś problem.

Niestety nie wszystkie złoto co się świeci... Rekomendacja szykowana przez KNF może wywołać kolejne osłabienie złotego w stosunku do CHF. Przecież przez ostatnie kilka lat banki większość kredytów udzielały we frankach więc osób posiadających kredyt w tej walucie jest naprawdę sporo. Poza tym coś mi się wydaje, że szykuje się renesans dla posiadaczy kantorów i nie wiem czy cała ta sytuacja nie spowoduje problemu z dostępnością franka na rynku. No cóż pożyjemy, zobaczymy. Jak się chciało mieć swoje mieszkanie to trzeba teraz stawić temu czoło i kombinować

Oby kryzys szybko się zakończył i sytuacja wróciła do normy czego Wam i sobię życzę
"aart77":

"wojcis9550":

Witam !
Ad.1. Tego jeszcze nie wie nikt , ale jeśli będzie to nawet 2-3gr to warto.
Ad.2. A po co ? To są dane orientacyjne, reszta wyjdzie w praniu. Osobiście nie sądzę, żeby różnica przekroczyła 10%. Krótko: Cena nie zmieni się znacznie, jeśli zamówisz 2 mln zamiast 2,2 mln CHF (a to dopiero dane z 14 dni !!!). W odpowiedniej chwili sam będziesz decydował: czy ?, ile ? i za ile ?
Ad.3. Oby było ich jak najwięcej - przełoży się to na spadek ceny tak w mixxt jak i w kantorach
Ad.4. Będzie, jeśli będzie mógł zarobić
Ad.5. Prościej, tak, rosądniej, nie. Lepiej brać udział w procesie dynamicznym i mieć wszystkie możliwości, niż decydować się na kolejny cyrograf, a zapewne w takiej formie mogłoby to być zrealizowane. Aha i jeszcze jedno, żeby była jasność: Państwo Polskie jeszcze nigdy nie pomogło swoim obywatelom, nigdy i nigdzie.

Świetnie napisane Krótko, zwięźle i bardzo rzeczowo. Mam nadzieję, że wiele wątpliwości zostało rozwianych??? Czy ktoś jeszcze chciał by o coś zapytać

Jeżeli chodzi o komentarz na temat Państwa Polskiego, to bardzo trafny. Trafny, aczkolwiek bolesny. Przecież wszyscy jesteśmy obywatelami tego kraju...
Być może na którymś temacie forum podobną wątpliwość już ktoś wyraził, niemniej jednak pozwolę sobie zapytać (jako urodzony sceptyk): jak w praktyce ma wyglądać transakcja zakupu franków? Portal ma info nt wielkości zapotrzebowania i co dalej?

1. raty każdy płaci w innym dniu - kiedy będą kupowane franki? bo jeżeli dla każdego płacącego w innym dniu to nie mamy potencjału skumulowanego w jednym czasie ale rozłożonego na 30 dni co już nie daje siły przebicia (nie widzę sensu kupowania 1.08 franków na ratę płatną 25 bo ryzyko "popłynięcia" na kursie jest takie, że nawet wyższy spread w banku niegroźny)
2. o ile się orientuję banki nie dysponują co do zasady frankami, bo na rynku międzybankowym ich nie ma, a jak są to są bardzo drogie - stąd właśnie wyższe spready teraz niż rok temu - więc skąd pewność, że któryś bank zdecyduje się na sprzedaż CHF
3. jeżeli bank x zarabia na spreadzie 5% w górę od kursu średniego i po tym kursie obsługuje kilka tysięcy kredytów to jaki ma mieć interes w sprzedaży po niższym spreadzie franków potencjalnie na obsługę własnych kredytów (pomniejszenie własnego zysku?--> czyli banki z dużą ilością kredytów w CHF odpadają z licytacji [?])
4. żeby kupić franki trzeba zgromadzić i przelać do banku złotówki - jak ta transakcja ma sie odbyć? jaką mam mieć gwarancję, że moje 2000 złotych + kilkanaście milionów innych użytkowników nie wyparuje przed zakupem franków?
5. czy przelew kilku milionów złotych nie jest gratką dla hakerów? czy nie wymaga taka transakcja zgody nadzoru bankowego albo innej instytucji?

Jakoś mnie to przerasta
  • Statystyki: 39 Posty | 14582 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu