mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

gdzie kupujecie franki ( nizszy spread)?

link this post Dodano w 21.02.2009
Witam,

obecnie widze, ze w Fortisie spread dla CHF to juz 6% (a bylo ok. 3,6% jak bralem kredyt...).
Mysle, zeby zaczac kupowac franki gdzie indziej i wplacac je w kasie.
Robicie tak? Gdzie kupujecie franki - w kantorach czy moze jakis bank ma korzystniejszy spread i niskie oplaty manipulacyjne?

Pozdrawiam
link this post Dodano w 21.02.2009
Witam,

Osobiście używam brokera walutowego, u którego dostaję kursy bardzo zbliżone do kursów międzybankowych i nie są to dla nich duże zakupy (powiedzmy rzędu 10-20tyś franków jednorazowo). Oczywiście po stronie polskiej obcinane jest 25 zł przy wpłacie na konto walutowe (czego zupełnie nie rozumię jako, że nigdzie nie pojawia się fizyczny pieniądz do obsługi) ale i tak jest to lepiej niż w jakimkolwiek kantorze (oczywiście nie sprawdziłem każdego jednego ale znam kilka dobrych) a o banku i bankowym spread’zie nie wspominając. Przykładowo ostatnio przy zakupie 20 tyś CHF kurs zakupu różnił się od międzybankowego o 4 grosze (oczywiście na moją niekorzyść).

Mam też pytanie odnośnie siły powstającej społeczności. Ile „kupfranki” na „przetargu/licytacji” walutowym/ej jest w stanie wywalczyć (redukcja procentowa w stosunku do kursu międzybankowego w danym momencie)? Jak to wogóle działa? Nie jestem z branży finansowej więc chętnie usłyszałbym odpowiedź osoby, która wie jak to wygląda od kuchni i ile można zaoszczędzić...

Pozdrawiam serdecznie,

R
link this post Dodano w 22.02.2009
Witam

Mam pytanie odnośnie spłaty kredytu bezpośrednio w CHF - jak potem wygląda zaświadczenie do US o odsetkach - jak odliczyć wydatki na odsetki jak będą podane w CHF ?

Ktoś może już przerabiał ten temat ?

Pozdrawiam
link this post Dodano w 23.02.2009
O jakiej oplacie piszczecie te 25 zl budzi moje watpliwosci. zn ze przy korzystaniu z tego portalu musialabym placic do banku jeszcze 25 zl za wplate? to nie wiem jak sie to bedzie oplacac - czy uda sie przez ten portal az tyle zaoszczedzic?
link this post Dodano w 24.02.2009
Macie może jakiś pomysł jak przekonać Fortis żeby nie pobierał żadnej prowizji przy wpłacie na konto walutowe - może napiszemy jakąś petycję podpisaną przez kredytobiorców. Czy ktoś się orientuje czy w innych bankach są też tego typu prowizje czy tylko w naszym ?
Witam wszystkich.

Nie wiem czy to ma jakies szanse powodzenia przy tak małej grupie osób. Mimo wszystko inicjatywa jest słuszna:)

Pozdrawiam
Jak na razie to kupuje franki online w Planet Fortis. Robię przewalutowanie w dogodnym dla siebie momencie. Na bieganiu po kantorach zaoszczędziłbym góra 20 zł.

Inicjatywa mimo to godna pochwały.
link this post Dodano w 25.02.2009
Ja robię następująco (mieszkam w Warszawie, spłacam ok 3000 CHF miesięcznie): co miesiąc sprawdzam najniższy kurs kantorowy na http://www.kantory.pl/?id=kursy, jadę kupić fizyczne franki, a potem do oddziału je wpłacić. Zaoszczędzam w ten sposób 200-300 zł miesięcznie, ale tracę z godzinę czasu.

Prosze dajcie znać jeżeli ktoś ma lepszy pomysł. O co chodzi w opcji z brokerem walutowym? Nie mam pojęcia jak to zrobić

Dzięki i pozdrawiam
P
link this post Dodano w 25.02.2009
Czesc,

Czy ktos moze napisac cos wiecej o brokerze i oplacie za wplate frankow bezposrednio na swoje konto walutowe? (przeciez to powinno byc bezplatne!)

Staram sie ocenic czy gra warta swieczki przy regularnych wplatach ok. 1500 frankow / mies.

Dodatkowo staram sie tez znalezc swoja strategie zarzadzania ryzykiem walutowym. Teraz oczywiscie nie oplaca sie kupowac wielu frankow, ale przy nizszym kursie...

Z gory dzieki.

Pozdrawiam
link this post Dodano w 26.02.2009
Nie kumam... O jakiej oplacie wy mowicie?? Ja wplacam bezposrednio franki na konto walutowe CHF, czasem robie przelew (przewalutowanie ze zl.) i nie jest pobierana oplata!!
  • Statystyki: 30 Posty | 7633 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek