mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

gdzie kupujecie franki ( nizszy spread)?

link this post Dodano w 26.02.2009
Rociek - w przypadkach o których opisujesz prowizja nie jest pobierana.
25 zł pobieraja przy przelewie przychodzącym do Fortisa na konto walutowe z innego banku.
Czyli będzie miało to zastosowanie na tym portalu gdzie będziemy kupować franki przez internet i przelewać je na nasze konta walutowe.
Dlatego trzeba coś wymyślić żeby przekonać nasz bank żeby zaniechał pobierania tej prowizji
link this post Dodano w 26.02.2009
"neutrino":

Osobiście używam brokera walutowego, u którego dostaję kursy bardzo zbliżone do kursów międzybankowych i nie są to dla nich duże zakupy (powiedzmy rzędu 10-20tyś franków jednorazowo).

Moglbys przyblizyc co rozumiesz przez 'brokera walutowego'? Masz rachunek u jakiegos brokera dajacego mozliwosc handlu na rynku Forex? Mozesz zdradzic gdzie konkretnie masz rachunek?

Pozdrawiam,
B
link this post Dodano w 27.02.2009
a z jakiego banku robisz przelew do Fortisa ?? rociek
link this post Dodano w 03.03.2009
Kupno waluty w Fortisie jest absurdem, robię to tylko w awaryjnych sytuacjach. To jeden z niewielu banków, w którym omijamy spread - dlaczego z tego nie skorzystać?
Nie dość, że kurs w banku zawsze jest wyższy, niż w kantorze, Fortis zwykle zawyża ostatni kurs dnia 5-go każdego miesiąca, kiedy to ściąga raty wszystkich kredytów (liczy się ostatni kurs dnia, Fortis przewalutowuje po zamknięciu 5-go).
Polecam przejrzenie historii kursów CHF w banku - zdarzało się, że frank spadł 5-go, ale ja pamiętam tylko 2-3 takie przypadki podczas ostatniego roku i frank spadał wtedy wszędzie. Zwykle zaczynają tego dnia wysoko, obniżają podczas dnia, by lekko podnieść na koniec i złoić kredytobiorców, którzy zostawiają przewalutowanie z PLN bankowi.

W każdym kantorze można negocjować cenę - kosztuje to tylko 15-20 sekund rozmowy, a zyskać można sporo, jeśli przemnożymy przez lata kredytu.
Wystarczy zapytać: "Po ile sprzeda mi pan dziś xxx franków?". Po usłyszeniu ceny możemy wtedy podać "kantor obok zaoferował o grosz taniej, może pan zaproponować lepszą cenę?".

Dla przykładu, dziś kupiłem franki. Kursy wyglądają tak:

Fortis: 3.27
Kantor: 3.24
Kantor (po zapytaniu "po ile za xxx franków?"): 3.21

Różnica to 6 groszy (bywało więcej). Przy racie 1000CHF/mies to 60 złotych. Rocznie 720 zł. Przez 30 lat - 21600 złotych!

Oczywiście, jest zbyt wiele czynników żeby twierdzić, że kupując w kantorze zaoszczędzimy przez 30 lat na wciąż dobry 8-letni samochód, ale nawet w skali miesiąca - 60 złotych to całkiem solidny obiad!
The author has edited this post (w 03.03.2009)
link this post Dodano w 18.03.2009
również wpłacam w fortisie CHF na dedykowane konto frankowe - może w innych umowach są inne zapisy? brałem kredyt prawie 2 lata temu.
link this post Dodano w 18.03.2009
oczywiście wpłacam bez żadnych opłat
link this post Dodano w 25.03.2009
The author has deleted this post (w 25.03.2009)
link this post Dodano w 02.04.2009
Ja kupuje w Fortis jak jest niski kurs. Mieszkam zagranica, wiec odpada bieganie po kantorach. Moze broker walutowy bylby jakims rozwiazaniem, ale wtedy musialabym pewnie osobiscie otworzyc konto itp, wiec odpada.
link this post Dodano w 02.04.2009
na takiego wygodnego brokera licza właśnie wszyscy tu zgromadzeni
link this post Dodano w 04.02.2015
The author has deleted this post (w 04.02.2015)
  • Statystyki: 30 Posty | 7633 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek