mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

PONOWNE badanie zdolnosci kredytowej przez bank

link this post Dodano w 30.06.2011

Witam, 

kilka dni temu otrzymalem z banku pismo z "prosba" o dostarczenie do banku dokumentow potwierdzajacych osiagany dochod przez wszystkich kredytobiorcow.    

Kredyt jest splacany regularnie od 4 lat (!), nigdy nie bylo najmniejszych opoznien. 

Czy ktos moze dostal takie "mile" pismo ze strony banku?

Co o tym sadzic?

link this post Dodano w 04.07.2011

Zapytam inaczej:

czy ktos z Was od kilku lat regularnie i terminowo splacajacych kredyt CHF w BNP Paribas otrzymal (albo slyszal o podobnej sytuacji u kogos ze znajomych) takie pismo w kwestii ponownego badania zdolnosci kredytowej? W sytuacji gdy CHF bije swoje historyczne rekordy (kwestia Grecji).

Odpowiedzi negujace sa rowniez mile widziane.

Pozdrawiam

The author has edited this post (w 04.07.2011)

@robinn

Hmm pytałam, nie słyszałam. Pewnie ma to związek z jakąś wewnętrzną procedurą podyktowaną rekomendacją T i raczej terminowe płatności nie mają tu wiele współnego.

witam,

jesli faktycznie mialoby to zwiazek z wchodzaca w zycie rekomendacja S, to takie pisma powinna dostac spora grupa klientow banku splacajacych kredyt w CHF.

Stad wlasnie moje pytanie...

link this post Dodano w 21.07.2011

Ja nic takiego nie dostałem - kredyt też spałacany już od 4 lat 

@robinn,

Wygląda na to że prawdopodobnie zostałeś wylosowany a może ktoś wrzucił cię do BIKu, sprawdź.

Jak nie chcesz im wysyłać to zapytaj o podstawę tego żądania.

z rekomendacji T to raczej nie wynika

http://kontomierz.pl/blog/main/Rekomendacja_T___wywiad

"Czy zapisy Rekomendacji T będą dotyczyły kredytobiorców, którzy zaciągnęli swoje zobowiązania przed wejściem dokumentu w życie? Czy będą mogły być wypowiadane umowy kredytowe osobom, które spłacają swój dług regularnie, ale nie będą spełniały np. kryterium dochodowego z Rekomendacji T?

Rekomendacja 10 zaleca, by banki przyjmowały obiektywnie bezpieczny poziom obciążenia dochodów klientów detalicznych spłatą zobowiązań kredytowych i finansowych, uwzględniając wpływ warunków makroekonomicznych na ich zdolność kredytową.  Dotyczy to momentu, w którym bank rozpatruje wniosek klienta o udzielenie kredytu. Regulacja ta nie ma wstecznego działania."

link this post Dodano w 27.08.2011
Ja takie wezwanie dostałem w 2010 r. Musiałem pokazać PIT za poprzedni rok (2009) i na tym się skończyło. Najciekawsze, że w oddziale nie mieli o tym pojęcia, a o dokumenty tego typu zabiegała tylko centrala. W Umowie kredytowej masz pewnie zapis o konieczności przedkładania takich dokumentów, więc przypuszczam, że chodzi o losowe typowanie kredytobiorców do sprawdzenia.
  • Statystyki: 8 Posty | 55 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek