mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Warunki Kredytowe

link this post Dodano w 01.03.2009
Ja mam LIBOR + 1,3 % marży banku.

Obecnie w sumie - 1,98%.

Ktoś ma lepiej?
link this post Dodano w 02.03.2009
The author has deleted this post (w 02.03.2009)
link this post Dodano w 03.03.2009
Witam

Może ktoś pisał do Fortisa w sprawie obniżenia oprocentowania zwiazanego ze zmianą LIBORU ? Ja dopiero mam zaplanowaną zmianę oprocentowania na czerwiec 2009

Pozdrawiam
link this post Dodano w 06.03.2009
JA mam libor + 1,2%.
Co do zmiany oprocentowania, to pewnie aktualizację w czerwcu mają wszyscy-standard w umowie, więc pisanie do banku i tak nic nie zmieni.
pozdr
The author has edited this post (w 06.03.2009)
link this post Dodano w 06.03.2009
"djumbo":

Witam

Może ktoś pisał do Fortisa w sprawie obniżenia oprocentowania zwiazanego ze zmianą LIBORU ? Ja dopiero mam zaplanowaną zmianę oprocentowania na czerwiec 2009

Pozdrawiam

Oprocentowanie zminia bank wg umowy co np. 3 lub 6 miesięcy. Jesli masz zaplanowaną zmianę na czerwca, to pewnie masz 6-cio miesięczny. Powinieneś więc mieć obniżone oprocentowanie na koniec grudnia (jak ja), które spadło mi bardzo - z 4,26 na 1,96%, (bank Molennium) , bo Libor w grudniu był już bardzo niski. Tobie na pewno w czerwcu też dużo obniżą, ale nie rozumię, dlaczego nie uczynili tego na koniec grudnia- zobacz w umowie - jeśli masz libor 6 miesięczny, to powinni byli obniżyć Ci 31 grudnia. Jeśli tego nie uczynili, to jest o co walczyć, bo mnie spadła rata o 300CHF (ok.900zl-częściowa rekompensata na wzrost kursu)-teraz płacę 1150CHF.
link this post Dodano w 18.03.2009
zgadza się. Ja czekam na aktualizację oprocentowania w maju i kibicuję Liborowi żeby spadał jak najniżej mam w fortisie marżę 1% i aktualnie oprocentowanie to ponad 3.8%, spodziewam się, że spadnie do ok 1.6% na następne pół roku

oraz rzeczywiście libor 3m jest lepszy o ok 0.2%, zyski/straty na aktualizacjach to czysta statystyka w skali 30 lat, natomiast aktualnie po rostu najlepiej czekać na swoją kolejkę do obniżki i cieszyć sie z 6M gdy oprocentowanie będzie rosło, cieszyć się tym bardziej, że niektórzy mają jak w mBanku.

z ciekawości - jeżeli ktoś w fortisie płaci prowizję za wpłatę CHF, czy mógłby się dowiedzieć i podzielić z czego ona wynika? czy to jest wpłata na rachunek CHF? czy to wynika z zapisów w umowie kredytowej albo w umowie o prowadzeniu rachunku?

Ja orientuje się jedynie, że bank w pewnym momencie zaczął mi naliczać opłatę za prowadzenie rachunku (15pln!!!) w momencie gdy podjąłem na początku część transzy z rachunku PLN - uznali to za korzystanie z rachunku inne niż związane z obsługą kredytu. Zgłosiłem jednak reklamację i przestali naliczać.

W każdym razie podejrzewam, że konstrukcje umów mogą się dość znacznie różnić w zależności od okresu gdy podpisywało się umowę.
link this post Dodano w 25.03.2009
Witam

Ja mam Libor 6 miesięczny + teraz w okresie karęcji marża 1,2 % a po jej zakończeniu w umowie jest 1%

A Libor zmienia się zależnie kiedy podpisałeś umowę np, ja miałem w lutym i teraz mam w sierpniu
Witam!
Ja mam LIBOR6M + 0,8% marży stałej, czyli aktualnie 3,8550%.
W kwietniu mam zmianę oprocentowania a więc w maju niższa rata!!!
W związku z tym mam pytanko: czy ktoś może mi podpowiedzieć o ile mi spadnie rata i jakie będę miał oprocentowanie? Nie potrafię sam tego policzyć...
Aktualnie mam 980 CHF, kredyt na 35 lat (od 2007 r.), kwota pierwotna 223 tys. CHF.
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!
Przemo
tu jest kalkulator który wszystko pięknie liczy

http://www.money.pl/banki/
Dzięki, ale nie mogę "namierzyć" tego, który pasuje do moich potrzeb...;-)
  • Statystyki: 18 Posty | 5021 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek