mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Warunki Kredytowe

link this post Dodano w 26.03.2009
"Przemo222":

Witam!
Ja mam LIBOR6M + 0,8% marży stałej, czyli aktualnie 3,8550%.
W kwietniu mam zmianę oprocentowania a więc w maju niższa rata!!!
W związku z tym mam pytanko: czy ktoś może mi podpowiedzieć o ile mi spadnie rata i jakie będę miał oprocentowanie? Nie potrafię sam tego policzyć...
Aktualnie mam 980 CHF, kredyt na 35 lat (od 2007 r.), kwota pierwotna 223 tys. CHF.
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!
Przemo

Ja liboru szukam tu (baza archiwalnych)
http://www.money.pl/pieniadze/depozyty/walutowearch/

tylko dobrze pozaznaczaj jaki ma być libor (Franki dla Ciebie i np. 6 miesięczny, okres, wykres czy tabela itd.)

Teoretycznie "bieżący" jest tu. (kilka dni opóźnienia , chłopaki śpią albo za on-line trzeba u nich zapłacić, nie szukam gdzie indziej bo mi nie trzeba)
http://www.money.pl/pieniadze/depozyty/walutowe/

Na dzień dzisiejszy z 18 marca libor był 0.5583 + 0,8 marży = 1,3583
Zakładając że zadłużenie wynosi 223 tys. CHF ( dokładniej byłoby jak byś podał aktualne zadłużenie)

Ratę można policzyć tu
http://www.money.pl/banki/kalkulatory/kredytowy/

Tylko nie napisałeś czy masz stałe czy zmienne )

Ale przy stałych (bo raczej takie masz gdy płacisz teraz 980chf)
wychodzi Rata 667.4 CHF (Cześć odsetkowa raty 252.42CHF, Cześć kapitałowa raty 415.00 CHF)

Jeżeli sie gdzieś na szybkiego nie pomyliłe ) to rata spadnie ci około 320 CHF

A sądze że troszkę więcej bo mamy nadzieje ze LIBOR jeszcze pójdze w dól.
The author has edited this post (w 26.03.2009)
pierwszy który się pojawia na stronie - wpisujesz kwote zadłużenia w CHF, ilość rat w miesiącach, oprocentowanie (ew wybierasz raty malejące/stałe) - mi wychodzi wysokość raty identyczna z aktualnie spłacaną.
)
Dziękuję BARDZO!
To ostatnio najlepsza nowina jaką usłyszałem!
Żyć się chce!!!
:-)
Pozdrawiam!
Przemo
link this post Dodano w 02.04.2009
"ciekawy":

Ja orientuje się jedynie, że bank w pewnym momencie zaczął mi naliczać opłatę za prowadzenie rachunku (15pln!!!) w momencie gdy podjąłem na początku część transzy z rachunku PLN - uznali to za korzystanie z rachunku inne niż związane z obsługą kredytu. Zgłosiłem jednak reklamację i przestali naliczać.

Ja uzywam tego konta jako mojego glownego i nie mam zadnych oplat.
link this post Dodano w 11.04.2009
Pisałem do mojego "opiekuna" od kredytu o wcześniejszą aktualizację oprocentowania oraz zmianą na 3M. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Na szczęście doczekałem się na aktualizację w ostatnich dniach i obecnie przy 1% marży mam 1.5333.
link this post Dodano w 12.05.2009
no trzymajcie się siedzeń.

moja marża 0,5p.p. libor 0,54% - łącznie w nowym harmonogramie mam oprocentowanie 1,04%.

ale raty malejące. po przeliczeniu na złotówki - od czerwca będę płacił ratę niższą niż w najniższym momencie kursu franka.
link this post Dodano w 04.06.2009
Niezla marza, ale zakladam, ze wynika z wysokosci Twojego kredytu, moj jest znacznie nizszy to i marza troche slabsza. Byc moze moglam negocjowac, ale szczerze mowiac jakos o tym nie myslalam.

Ja mam 1% marzy i aktualizacja z grudnia dala mi 1.82%, nastepna aktualizacja w lipcu i jesli nic sie nie zmieni to spodziewam sie oprocentowania w rejonach 1.55%.
link this post Dodano w 08.06.2009
powiedzmy, że jestem z żoną na specjalnych warunkach. reszty nie mogę dodać, ale oprocentowanie śmiesznie niskie, na tyle niskie, że bank na pewno dokłada do kredytu, szczególnie, że w ostatnim czasie libor nie działa i banki pożyczają sobie pieniądze po cenach transakcyjnych, a nie po liborze.
link this post Dodano w 02.03.2010
Właśnie dostałem kolejną obniżkę oprocentowania na kolejne 6 m-cy.
Obecny libor to - 0,33 %
Marża 1,3 % daje w sumie 1,63%.
Oby tak dalej.

• Statystyki: 18 Posty | 5021 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl