mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Czy ktos z was ma 6M LIBOR i probowal wynegocjowac z bankiem zmiane na 3M?

link this post Dodano w 03.03.2009
Mam 6M LIBOR i chetnie przeszedlbym na 3M. Moze ktos z was ma jakis pomysl?
The author has edited this post (w 03.03.2009)
link this post Dodano w 05.03.2009
"robinn":

Mam 6M LIBOR i chetnie przeszedlbym na 3M. Moze ktos z was ma jakis pomysl?

Bez szans w tych "kryzysowych" warunkach. Do rozmowy mam wrocic jak sytuacja ogolnogospodarcza sie polepszy. Nie splacam malo i nie mialem nigdy zadnych poslizgow (1500 CHF na miesiac). Co wiecej ciezko nawet z duzym depozytem i obnizeniem marzy
Klient nierychliwy, ale sprawiedliwy. Bank musi kiedys pojsc na pewne ustepstwa. Inaczej jak spadnie frank to uslysza ode mnie "Adios"
Mnie tez jak na razie odeslali z kwitkiem. A wszystko przez rozchwiany rynek i problemy finansowe bankow. Poniewaz, podobnie jak ty takze jestem solidnym klientem, bez "poslizgow" itp. zamierzam powtorzyc ten manewr za jakis czas.

Mysle sobie, ze jesliby sie nas zebrala jakas wieksza grupa (tzw. solidnych klientow ), pewnie udaloby sie nam cos szybciej wskorac wspolnie.
Wiadomo jeden klient nie ma takiej sily przebicia w negocjacjach z takim podmiotem jak bank, ale grupa...hmm szanse bardzo wtedy wzrastaja.

A kiedy wypada Wam kolejna aktualizacja LIBOR ? Mnie 5-go maja (objęła mnie tylko jedna obniżka, a było kilka).
6m Libor z 5.11.08 to 2,77% plus marza banku

Majac 3m Libor od 05.02.08 placilabys 0,65% plus marza ( przy wiekszych sumach roznica dosc duza)

Warto, wiec sie o 3m libor pospierac z bankiem - zawsze tez jest nizszy np.

Dane na dzień: 5.10.2008
LIBOR CHF
3 mies. 6 mies.

3.0200 3.0900
lub
Dane na dzień: 5.01.2009
LIBOR CHF
3 mies. 6 mies.
0.6300 0.7900

Bedziemy za to w lepszej sytuacji jak stopy proc. w CH a wraz z nimi LIbor bedzie rosl. Czesc teraz nadplaconej kwoty sie wtedy zwroci.
Gdy sie stopy odbuduja na nowo, bedzie to najlepszy moment na podjecie negocjacji z bankiem.
link this post Dodano w 06.03.2009
Jestescie pewni, ze taka zmiana sie w dluzszym terminie oplaca, zwlaszcza, ze juz jest 'po ptakach' raczej?
Dobrze bylo miec 3M Libor te pare m-cy temu, ale jak juz dotrwamy do zmiany, to bedzie to cos tam w okolicach 0,6% obecnie. Wiec, potem, nalezaloby sie spodziewac albo braku zmiany Liboru dlugi czas, albo kiedys w koncu podwyzek stop w Szwajcarii... Czyli wtedy Libor 6M moze dzialac na nasza korzysc i np. bedziemy mieli te 3m-ce dluzej podstawe 0,6% jak inni juz np. 2,5%...
Jest to niestety pewna ruletka, kiedy dokladnie wypada dzien aktualizacji oprocentowania, ale coz zrobic...

Trzeba patrzec na caly czas splaty kredytu (czyli np. u mnie 30 lat). To, ze Libor 3M byl zwykle nizszy odrobine od 6M tez nie oznacza, ze musi byc tak dalej. W ogole - czy tak jest w tej chwili, skoro banki centralne raczej obnizaja stopy?

Pozdrawiam.
link this post Dodano w 06.03.2009
"sandie":

Bez szans w tych "kryzysowych" warunkach. Do rozmowy mam wrocic jak sytuacja ogolnogospodarcza sie polepszy.

No wlasnie - czyli w obecnych kryzysowych warunkach to bankowi sie oplaca, jak sie warunki zmienia, to wtedy Libor 6M bedzie sie Tobie oplacal bardziej i wtedy bank chetnie zmieni Ci to na 3M

link this post Dodano w 12.03.2009
The author has deleted this post (w 12.03.2009)
link this post Dodano w 12.03.2009
Cześć.
Czy miał ktoś z Was już aktualizację rat na następne 6 miesięcy po obniżkach stóp % w Szwajcarii i jeżeli tak to jaka była różnica. Czy mam się spodziewać mniejszej raty w frankach czy raczej Fortis nie zmniejszy raty tak jak np mBank.
Kredyt wziąłem we wrześniu 2007r.
Pozdrawiam
Piotr
link this post Dodano w 02.04.2009
W styczniu aktualizacja z 3.98% na 1.82%.
  • Statystyki: 12 Posty | 3854 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

kupfranki.pl
    inicjatywa społeczna

• Właściciel serwisu

rafal_lyczek