mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Patronat i Partnerzy

Patronat i Partnerzy


W dniu 15.04.2009, uzyskaliśmy oficjalne poparcie dla naszych działań ze strony Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki, Pana Waldemara Pawlaka.

Zgłoszone przez nas z początkiem marca propozycje zmian w polskim prawie zostały poddane wnikliwej analizie prawnej i ekonomicznej ze strony Ministerstwa Gospodarki i z drobną modyfikacją uzyskały pozytywną ocenę wraz z uruchomieniem procesu legislacyjnego. :-)

Rafał Łyczek
vel franek_kolasa
kupfranki@gmail.com
Tags

Ostatnia zmiana dokonana przez rafal_lyczek dnia 18.04.2009 o godz. 09:44.

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

menu

Spread walutowy - różnica pomiędzy kursem kupna (wypłaty), a sprzedaży (spłaty) zaciągniętego zobowiązania (kredytu walutowego).

Biorąc kredyt w obcej walucie, bank przelicza kredyt po niższym kursie. Spłacając kredyt jest brany pod uwagę większy kurs danej waluty np. w danym dniu kurs franka szwajcarskiego wyniósł 2,67. Osoba biorąca kredyt ma przeliczane po tym kursie, osoba spłacająca w tym dniu ma przelicznik 3-20 groszy wyższy.

LIBOR - (ang. London Interbank Offered Rate) - stopa procentowa kredytów oferowanych na rynku międzybankowym w Londynie przez cztery główne banki: Bankers Trust, Bank of Tokyo, Barclays i National Westminster. Jest ustalana o godzinie 11:00 GMT. Stanowi bazową stopę procentową dla ustalania oprocentowania kredytów i depozytów na rynku międzybankowym oraz kredytów typu "roll-over".
Przykład analizy pożyczki sześciomiesięcznej oprocentowanej na poziomie sześciomiesięcznej stopy LIBOR + 0,5% w skali rocznej: Czas na jaki zaciągnięto pożyczkę, dzielony jest na okresy sześciomiesięczne. Dla każdego okresu oprocentowanie oblicza się dodając 0,5% do poziomu sześciomiesięcznej stopy LIBOR (w skali rocznej) dla początku okresu. Oprocentowanie płacone jest na końcu okresu.Informacje o serwisie

 • Szukaj:

 • Nazwa serwisu

  kupfranki.pl
  inicjatywa społeczna

 • Właściciel serwisu

  rafal_lyczek

 • Utworzono dnia

  05.02.2009

 • Użytkownicy

  18351

 • Język

  polski

powered by mixxt
 • v1.1.1
 • (highfive)